Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:323646
 
Evaluation:
Published: 10.12.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

17. gs. pasaules politiskā viengabalainā uztvere, kas bija raksturīga renesansei, sabruka. Ilgstošie kari un nemieri izraisīja tautu postu un nabadzību, bet veicināja arī protestu un cīņu. Sociālās attīstības līmenis dažādās Eiropas zemēs bija ļoti atšķirīgs. 17. gs. Anglijā notika revolūcija un pilsoņu karš. Francijā nostiprinājās monarhija. Vācija bija sadrumstalota zeme. Itālijā valdīja inkvizīcija un jezuītu ordenis. Un tomēr zemē, kur norisa vienotas nācijas veidošanās process (Itālijā, Francijā, Anglijā, arī Vācijā), veidojās augsti attīstītas nacionālās mūzikas kultūras. Itālijā izveidojās operas žanri, kas izplatījās visā Eiropā, radās arī oratorija un kantāte, uz ērģeļu un stīgu instrumentu muzicēšanas prakses pamata attīstījās instrumentālā mūzika, tapa orķestra koncerta un kamermūzikas žanri. Nostiprinājās laicīgās mūzikas valdošā loma, lai gan, piemēram, Vācijā, baznīcas mūzika vēl saglabāja lielu nozīmi. Attīstījās nošu iespiešana, paplašinājās muzikālā izglītība, no mūzikas zinātnes atdalījās mūzikas kritika.
Ļoti spilgti iezīmējās baroka (itāliski barocco – dīvains, jocīgs) strāvojums. Barokam raksturīga dinamika, trauksmainība. Mūzikā šīs iezīmes papildina spēcīgu efektu iemiesošana krasos, spējos kontrastos. Līdztekus operai un oratorijai parādās jaunas formas un žanri: partita, svīta, fūga, koncerts u.c.
Itālijā radītais operas žanrs bija šā laikmeta progresīvākais mākslas veids. Tas saistīts ar jaunas dzīves uztveres, domāšanas izvirzīšanos. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1235561
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register