Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:381425
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.05.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  Metodiskie norādījumi    3
  Biežākās mugurkaula slimības    5
  Vingrojumi muguras muskuļiem    6
  Stiepšanās vingrojumi mugurai    8
  Pārbaudi savu pašsajūtu    9
  SECINĀJUMI    10
Extract

IEVADS

Vingrojumus muguras muskuļiem izvēlējos, jo uzskatu, ka tie ir visnepieciešamākie visam ķermenim un katram cilvēkam. Mugurkauls ir skeleta daļa, kas veic kustību un balsta orgānu funkcijas. Mugurkaula lielo nozīmi pierāda tas, ka tajā atrodas muguras smadzenes, kas dod komandas un kontrolē visu organismu. Tādēļ jebkuras izmaiņas tajā ietekmē visu organismu. Tieši tāpēc laikus ir jāpadomā par bērna attīstību, ja tas nav izdevies tomēr jāmēģina koriģēt stāju arī vēlāk.
METODISKIE NORĀDĪJUMI

Vispār attīstošie vingrojumi ar nūju sekmē cilvēka vispusīgu fizisko attīstību. Bieža muskuļu savilkšanas un atslābināšanas maiņa nodrošina vienmērīgu asins pieplūdumu nodarbinātajiem muskuļiem, labvēlīgi ietekmējot to apgādi ar skābekli. Arī muskuļu statiska sasprindzināšana veicina kustību aparāta attīstību. Vingrojumos ar nūju īpaša nozīme ir sākuma un beigu stāvoklim, kuram piemīt statiska vingrojuma pazīmes.
Vingrojumos ar nūju sākuma stāvoklim ir patstāvīga nozīme nodarbības sākumā. Vienkāršie stāvokļa maiņas paņēmieni sekmē pareizas stājas veidošanos.
Sarežģītos vingrojumos sākuma stāvoklis ļauj slodzi samazināt vai palielināt. Tā, piemēram, izdarīt atliekšanos, ja nūja atrodas fiksētā stāvoklī augšā, ir daudz grūtāk, nekā turot nūju priekšā.
Ja ir ievērotas higiēnas prasības, vingrojumi ar nūju, speciāli izvēlēti, regulāri izpildīti un pareizi dozēti, sekmē ne tikai cilvēka organisma nostiprināšanos- tos plaši izmanto arī higiēniskajā, ārstnieciskajā un darba vingrošanā.
Atpūtas paužu ilgums un vingrojumu atkārtojuma skaits jāizvēlas atkarībā no vingrotāja sagatavotības un vingrojumu sarežģītības pakāpes. Pauzēs ieteicams izdarīt vingrojumus to muskuļu atslābināšanai un stiepšanai, kuriem slodze bijusi lielāka.
Statisku stāvokli drīkst saglabāt ne ilgāk par 10-15 sekundēm. Turklāt, neraugoties uz saspringto pozu, elpošanu vēlams neaizturēt- jāizdara lēna izelpa un, ja nepieciešams, arī ieelpa. Iesācējiem un fiziski vāji sagatavotiem vingrotājiem elpas aizture nedrīkst pārsniegt 3-4 sekundes.
Muskuļu stiepšanās vingrojumi attīsta lokanību- atbilstošu pilnīgam un normālam locītavu anatomiskajam kustīgumam. Sākumā jāapgūst elementāras kustības ar mazu amplitūdu un tikai tad, kad tās apgūtas droši, drīkst izpildīt sarežģītākus vingrojumus. Pirms muskuļu stiepšanās kustībām ieteicami iesildīšanās vingrojumi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register