Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:607236
 
Evaluation:
Published: 02.07.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pēdējā laikā aizvien lielāka interese rodas par karatē. Lielākā daļa cilvēku par to kaut ko zina tikai no videofilmām, tādā veidā iegūstot nepareizu priekšstatu. Brutalitātei nav nekā kopēja ar karatē. Karatē ir tikai viena no pilnveidošanās sistēmām. Protams, ka nepacietīgākajiem izdodas pakāpties mazlietiņ, ir redzot, ka šajā sportā un dzīves veidā ir nepieciešams regulārs ikdienas darbs, pietrūkst izturības sasniegt rezultātu. Dabīgi, gadās arī tādi, kuri izvirza mērķi sasniegt melno jostu, bet josta nav kobra, tā nedanco!
Karatē – tā ir māksla visai dzīvei. Tas ir dzīves veids, ja jūs to pieņemat, tad būs arī rezultāts. Tas darbs ir pielīdzināms spoguļa slīpēšanai, jo vairāk jūs to slīpējat, jo vairāk ir vēlēšanās to spodrināt un slīpēt. Tā tas ir arī ar karatē: jo augstāks līmenis, jo lielāka vēlēšanās iet vēl tālāk. Ir tikai ceļš – do. Ar katru dienu mēs spodrinām savu ķermeni un garu.

1.5. 1. Okinava un Japāna

1935.gadā grupa cīņas meistaru sapulcējās niecīgajā Klusā okeāna saliņā Okinavā , lai vienotos par nosaukumu savai cīņas mākslai. Viņi izvēlējās nosaukumu “kara – tē “, kas nozīmē “tukša roka “. Japānas salās, pavisam nedaudz uz ziemeļiem no Okinavas, citi cīnītāji šim nosaukumam pievienoja “ do “, un radās “karatē – do “, kas nozīmē “tukšās rokas ceļš.” “Karatē, tāds, kādu mēs to šobrīd pazīstam, izveidojās 17.gs. Okinavā. Tolaik mazajā saliņā valdīja japāņi, un Okinavas valdnieks atradās japāņu gūstā. Lai novērstu sacelšanos, japāņi visiem okinaviešiem aizliedza nēsāt ieročus. Tādēļ Okinavas iedzīvotāji sāka slepeni apgūt neapbruņotas cīņas paņēmienus, kas vēlāk kļuva par karatē.”[ 7; 1]Lai gan nosaukums ir visai jauns, karatē māksla nenoliedzami ir sena .…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register