Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:121461
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.07.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Fašisma ideoloģija    4
3.  Nacisma ideoloģija    5
4.  Sociālekonomiskā situācija pēckara Eiropā    8
4.1.  Francija    8
4.2.  Lielbritānija    10
4.3.  Vācija    12
4.4.  Itālija    13
4.5.  Fašistu nākšana pie varas    15
5.  Parlamentārā situācija Eiropā divdesmitajos gados    17
5.1.  Lielbritānija    17
5.2.  Francija    19
5.3.  Vācija    20
6.  Pasaules ekonomiskā krīze    22
6.1.  Ekonomiskā krīze un tās sekas Lielbritānijā    23
6.2.  Ekonomiskā krīze un tās sekas Francijā    25
6.3.  Ekonomiskā krīze un tās sekas Vācijā    26
7.  Fašisma un Nacisma izplatības iemeslu analīze    29
  Izmantotās literatūras saraksts    33
Extract

7. Fašisma un Nacisma izplatības iemeslu analīze
Kā jau minēts, arī Francija un Lielbritānija smagi cieta Pirmajā pasaules karā, arī piedzīvoja nevaldāmo inflāciju pēckara gados un Lielo ekonomisko depresiju 20. gadu beigās. Arī Lielbritānijai un Francijai bija savas iekšējās problēmas, savi radikāli (galēji labēji un galēji kreisi) veidojumi. Tad kāpēc šīs divas valstis nenosliecās par labu totalitārismam kā savu problēmu risinājumam?
Lai atbildētu uz šo jautājumu ir jāapskata totalitārisma izcelsmes iemeslus Itālijā un Vācijā, paralēli skatot situāciju Lielbritānijā un Francijā.
Literatūrā tiek minēti dažādi šo radikālo ideoloģiju izplatības iemesli- gan kapitālistu pūles saglabāt sistēmu no sairšanas, gan kā reakciju pret komunismu, gan kā masu bezcerību, gan protestu pret esošo demokrātiju vājumu, gan galēju nacionālisma izpausmi.
Par viens no fašisma un Nacisma rašanās priekšnoteikumiem var uzskatīt kapitālistu pūles saglabāt esošo sistēmu no sairšanas. Gan fašistu partija Itālijā, gan Nacionālsociālistiskā partija Vācijā nāca pie varas ar lielo zemes īpašnieku un rūpniecības industriju vadītāju atbalstu. Fašistiem esot pie varas, Itālijas ekonomika palika privātuzņēmēju rokās, lai kādu programmu pirms tam būtu sludinājis Musolīni. Arī Vācijā Nacisti, nākot pie varas, bija solījuši pārstrukturēt ekonomiku, sevišķi atbalstot mazos uzņēmējus, taču tas netika pildīts un joprojām tie, ko atbalstīja, bija baņķieri un lielie uzņēmēji.
Bailes no komunisma bija otrs faktors, kas veicināja totalitārisma nostiprināšanos Vācijā un Itālijā. Krievijā komunistu partija jau bija nākusi pie varas. Tagad citās valstīs rūpnieki un lielie zemes īpašnieki baidījās, ka, ja pie varas nāktu komunisti, tie varētu atņemt viņu īpašumus.
Fašisms un Nacisms izcēlās arī kā reakcija pret masu bezcerību. Situācija pēckara Itālijā un Vācijā veicināja revolucionāru noskaņojumu. Itālijā tāpēc, ka karš neatrisināja ieilgušās problēmas un Itālija neieguva to, ko bija gaidījusi no kara, Vācijā tāpēc, ka tā bija zaudējusi karā, kas, kā jau minēts, šķita pilnīgi neticami Vācijas sabiedrībai, ņemot vērā pirmskara Vācijas starptautisko stāvokli.
Arī protests pret pastāvošo demokrātiju vājumu lika meklēt spēcīgāku vadību. Itālijā šī tendence parādījās pēc kara, kad Itālija neguva to, ko gaidīja no kara, un sabiedrība to redzēja kā Itālijas valdības nespēju sekmīgi darboties, Vācijā vēlme pēc spēcīgākas valdības parādījās pēckara inflācijas rezultātā, Vācijā gan bija daži neveiksmīgi apvērsumu mēģinājumi, taču vēl spēcīgāka vēlme pēc “stiprās rokas” parādījās Lielās Depresijas laikā.
Vēl viens Nacisma un fašisma izcelsmes iemesls ir galējais nacionālisms Itālijā un Vācijā. Tā kā Itālija un Vācija tagad bija nonākušas smagā ekonomiskā un politiskā situācijā, tās idealizēja pagātnes varenumu, kas ļāva cerēt, ka reiz būs iespējams atjaunot līdzīgu abu valstu varenumu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register