Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:194409
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.02.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Extract

Secinājumi
• Jersikas pilskalns savā ziņā ir unikāls, jo ziņas par to iegūtas gan no vēstures avotiem (īpaši, Indriķa hronikas), gan no sistemātiskiem un rūpīgiem arheoloģiskajiem izrakumiem Jersikas pilskalnā, kas norisinājušies jau no 90.gadu paša sākuma.
• Nākas secināt, ka saistībā ar Jersikas vārdu (tostarp arī pilskalnu) ir notikušas ļoti plašas diskusijas. Zināma problēma ir tā, ka Jersikas (Gercikes) vārda etimoloģija vēstures gaitā ir dažādi skaidrota. Arheoloģiskie pētījumi rāda, ka pilskalns pēc 14. gs. vairs nav apdzīvots. Tādējādi Jersikas vārds izzūd, lai dažus gadsimtus vēlāk pētnieku vidū izraisītu plašas diskusijas par pils atrašanās vietu, kuru rezultātā nostabilizējās uzskats, ka Jersikas pils jāmeklē uz Dienvidaustrumiem no Līvāniem - kādreizējās Cargrades tiešā tuvumā pie Šlosbergas muižas ēkām, tagadējā Jersikas pagastā.
• Jāsecina, ka, lai gan Fr.Baloža vadībā veiktie arheoloģiskie izrakumi Jersikas pilskalnā nav salīdzināmi apjoma un atrasto lietu ziņā ar vēlākiem izrakumiem Ē.Mugurēviča un A.Vilcānes vadībā, tomēr Fr.Baloža īstenotie arheoloģiskie izrakumi Jersikas pilskalnā 1939.gadā ir būtisks fundaments un pamats Jersikas pilskalna izpētē, tādēļ šo izrakumu nozīmi nedrīkst novērtēt pārāk zemu.
• Tā kā referāta ietvaros nav iespējams pilnībā apskatīt paveikto Jersikas izpētē izrakumos, kuri notiek jau sākot ar 1990.gadu, tad jāsecina vismaz sekojošais: Salīdzinot ar 1939. gada profesora F. Baloža atklājumiem, tālāk atsegta aizsardzības sistēma kā agrākajā, tā arī vēlākajā apdzīvotības periodā. Atsegtas arī ēku paliekas, celtas pēc Jersikas pirmās nopostīšanas 1209. gadā.
• Iepazīstoties ar pieejamo priekšmetu klāstu, kas iegūts no izrakumiem Jersikas pilskalnā, jāsecina, ka saimnieciskā dzīve pilskalnā ir bijusi ļoti pilnīga un aktīva, par ko liecina gan atrastie darbarīki, gan ieroči, gan iedzīves priekšmeti un rotas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register