Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:208530
 
Evaluation:
Published: 18.01.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Cilvēki neatkarīgi no sociālās izcelšanās beidzot varēja brīvi izvēlēties savu profesiju, tie drīkstēja iegūt īpašumā zemi, pēc vēlēšanās mainīt dzīvesvietu.
Industrializācija: Jaunā mašīnu ražošanas tehnika un kapitālistiskā darba organizācija nomainīja vecās, galvenokārt uz roku darbu balstītās ražotnes, un tādēļ iepriekš nepieredzētos apmēros pieauga saražotās produkcijas apjomi. Ar vien vairāk darbu lauksaimniecībā nomainīja ar darbu pilsētu rūpnieciskajos kompleksos. Fabrika bija arī vieta, kur cilvēki iepazina jaunas sociālās kundzības un atkarības formas. Fabrikants, vismaz pirmajā industrializācijas fāzē, bija persona, kas dibināja uzņēmumu un to uzbūvēja; viņš vienpersoniski izšķīrās par firmas attīstību, kā arī par savu strādnieku labklājības līmeni un darba pienākumiem. !9.gs.notika ilgi un asiņaini streiki, rezultātā 19.gs.beigās izveidojās (Vācijā, Francijā u.c.) spēcīgas arodbiedrības. Ekonomiskā buržuāzija – fabrikanti, baņķieri, lieltirgotāji, menedžeri – guva arvien lielākus panākumus, pamazām apvienojoties ar dižciltīgajiem.
Lielu slavu industrializācijas sākumposmā guva tehniķi un atklājēji. Inženierus un dabaszinātniekus uztvēra kā progresīvā cilvēka prototipu.
19.gs izveidojās t.s. buržuāziskā jeb pilsoniskā sabiedrība. Ar šo jēdzienu saprot tādu ekonomiskās, sociālās un politiskās kārtības modeli, kura īstenošanai jāpārvar kārtu privilēģijas un klerikāļu dominēšana. Šis modelis apstiprināja tiesiski regulētu individuālās brīvības principu – dalīt dzīves potenciālu pēc nopelniem un paveiktā darba apjoma. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1237185
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register