Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:413690
 
Author:
Evaluation:
Published: 04.09.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Multikulturālisms ir tipiska 20gs.zinātnes parādība. Tā pamatā ir visu kultūru vienlīdzības atzīšana; dažādu kultūru atšķirību respektēšana un cieņa, diskriminācijas noliegšana;politisko,reliģisko,filozofisko,kultūras atšķirību atzīšana; nacionālās pašcieņas saglabāšanas nodrošināšana.
Multikulturālisms ir metodoloģisko principu kopums.
Manuprāt, tas atspoguļojas principos, kuri reglamentē informācijas atlasi un organizāciju. Mūsdienās visa informācija ko saņemam orientēta uz svešo, atšķirīgo un tas kurš sagatavo šo informāciju ir kopā attiecīgajā laikā un telpā, tas ir valstī, novadā, pilsētā arī kādā noteiktā mikrovidē.Tas viss labi atklājas interkulturālā izglītībā.
Interkulturālajai izglītībai ir vairāki etapi.70.gadu sākumā skolās parādījās eksperimentālās klases.Tās bija domātas viesstrādnieku bērniem. Pēc apmēram desmit gadiem 80.g. sākumā notika pārmaiņas- eksperimentālajās klasēs sāka apvienot visus bērnus netikai ieceļotāju atvases. Tolaik sāka dominēt atziņa par nepieciešamību skolā panākt vienlīdzīgas iespējas visiem bērniem- vietējiem un iebraucējiem.
80.g. interkulturālās izglītības centrā bija valsts valodas un kultūras vēstures mācīšana, tādējādi veicinātu integrācijas procesu un ieceļojušie ātrāk iedzīvotos attiecīgajā zemē.
90.g. nonāca pie secinājuma, ka izglītībā jābūt tādiem elementiem, kuri palīdz saglabāt nacionālo identitāti. 20.gs. beigās Latvijas sabiedrībā multikulturālisms veicina latviešu valodas un kultūras nostiprināšanos. Liela nozīme ir migrācijai interkulturālās izglītības attīstībā. …

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register