Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:418019
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.08.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Used
Extract

Šajā referātā centīšos noskaidrot vai tiešām kultūras mantojums ir statisks vai dinamiskas jēdziens, jo šis jautājums ir svarīgs, lai izprastu pašu kultūras mantojuma jēgu un nozīmi. Līdz ar to ir jāapskata arī jautājums par sabiedrības skatījumu uz kultūras mantojumu cauri gadsimtiem, jo tieši sabiedriskā doma būs tā kura noteiks kuram piemineklim būt un kuram nē.
Ar šo referātu centīšos izprast un noformulēt arī paša domas par kultūras mantojumu un tā nozīmīgumu, jo, strādājot muzejā, ik dienas saskaros ar kultūras mantojuma realitāti, bet nekad iepriekš nebiju izsvēris tā teorētisko pusi. Tādēļ šo referātu uzskatu arī par nelielu izaicinājumu sev un manam pašreizējam viedoklim par to vai kultūras mantojums ir dinamisks vai statisks un kā ir manījušās cilvēku domas un attieksme pret kultūras mantojumu cauri gadsimtiem.
Kultūras mantojums – statisks vai dinamisks lielums?

Lai atbildētu uz jautājumu vai kultūras mantojums ir dinamisks vai statisks lielums, sākotnēji ir jānoskaidro ko saprot ar jēdzienu kultūras mantojums. Šķiet viena no pilnākajām definīcijām skan aptuveni šādi - kultūras mantojums ir cilvēces vēsturiskā atmiņa, dažādu tautu un nāciju pieredzes un mērķu apliecinājums, ko mēs papildinām ar mūsu laikmeta jaunrades vērtībām un ko mēs nododam tālāk nākamajām paaudzēm. Kultūras mantojums ir atslēgas komponente identitātei: individuālai, dzimtas, grupas, kopienas, novada, nācijas, noteikta pasaules reģiona un visai cilvēcei kopumā. Tas veido cilvēkiem apziņu, kas viņi ir, no kurienes viņi nāk, kāda ir viņu dzīves jēga, vērtības un kvalitāte. Kultūras mantojums kā cilvēka radošās darbības rezultātā izpaužas daudzveidīgās formās – kā materiālas, tā nemateriālas. Tas aptver kultūrvēsturiskas vietas un ēkas, kultūrainavas, mākslas darbus un senlietas (artefaktus), valodas, paražas un tradīcijas, tradicionālas prasmes un pieredzi, simboliskas un garīgas vērtības. Kultūras mantojuma vērtību nosaka tā autentiskums1.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1126687
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register