Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:477918
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.06.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Ir vēsturnieku daļa, kas uzskata, ka „Lielo teroru vislabāk var izprast „kā savstarpēji saistītu, tomēr atsevišķu fenomenu virkni”, no kuriem katru iespējams izskaidrot neatkarīgi no pārējiem, bet ne kā daļu no vienota notikuma.” Lielajā terorā ietilpa dažādi elementi: lielās „paraugprāvas” pret vecajiem boļševikiem, politiskās elites tīrīšanu, masu aresti pilsētās, „kulaku operācija” un „nacionālās operācijas” pret mazākumtautībām.
Staļinu bija ieinteresējušas padomju operas. Arvien biežāk viņš ieradās uz dažādām izrādēm. Staļins ieradās uz izrādi „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, bet Staļins aizgāja no izrādes pirms pēdējā cēliena. Oficiālajā komunistiskās partijas laikrakstā „Pravda” parādījās raksts ar nosaukumu „Nevis mūzika, bet juceklis”. „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta” tika nodēvēta kā mākslinieciskajā ziņā juceklīga un neskaidra, bet pēc satura – amorāla un neķītra.
„Trīsdesmito gadu vidū sākās viskroplīgākais, vistraģiskākais posms divdesmitā gadsimta mūzikā: ar totalitārās varas līdzekļiem tā tika totāli politizēta. Otrā pasaules kara priekšvakarā diktatori, manipulējot ar savu valstu pilsoņu neapmierinātību un masu saziņas līdzekļiem, bija sagrābuši varu jau pusē Eiropas.” No Ļeņina revolucionārās diktatūras Staļins izveidoja visvarenu valsts pārvaldes mehānismu. Tas balstījās uz Vadoņa personības kultu, visstingrāko masu saziņas līdzekļu kontroli un daudz slepeniem aģentiem – pat veselu armiju.
1929.gadā vara nonāca Staļina rokās. Mākslinieki iemantoja lielāku uzmanību, bet šī uzmanība bija bīstama. Staļinam patika izmantot telefonu, reizēm viņš nakts vidū piezvanīja māksliniekiem. Diktators izrādīja sevišķu labvēlību kādam no tiem, kas bija pie viņa vērsušies ar kādu lūgumu. Savukārt citiem tika pateikts, ka jāgaida Vadoņa zvans. Ja viņš nepiezvanīja, tas liecināja par ko sliktu. Drīz vien pie šiem cilvēkiem varēja ierasties NKVD vīri.
Arī Staļina laikā mūzika un māksla tika cenzēta, tika nosodīti mākslinieki, kuri vai kuru darbi neatbilda prasībām, lai gan mākslinieki bija ļoti atzīti un talantīgi. Viss tika kontrolēts.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1333136
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register