Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:500596
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.11.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads   
2.  Satura izvērsums   
3.  Galvenā daļa   
4.  Nobeigums   
5.  Tēzes   
Extract

Mana referāta temats ir kāzas. Šo tematu izvēlējos tādēļ, ka likās vispiesaistošākais no visiem dotajiem un ir vairāk sastopams, saistās ar labām emocijām. Vēlējos uzzināt, kas tad īsti ir kāzas un ko tās īsti nozīmē. Rakstot šo referātu, centīšos iegūt pēc iespējas vairāk informācijas gan par mūsdienu kāzām , seno laiku, un citu tautu kāzu tradīcijām.


Satura izvērsums.
Jaunas ģimenes nodibināšana ir viens no svarīgākiem notikumiem cilvēka mūžā. Tiesiskā nozīmē tas ir padots sava laika administratīviem un reliģiskiem noteikumiem, likumiem un arī ierobežojumiem. Ģimenes nodibināšana Eiropā ir regulēta jau mūsu ēras pirmajos gadsimtos, sākot ar laulību aizliegumu tuvu radinieku starpā. Mūsdienās ir iespējams precēties jebkurā vietā jebkurā laikā. To pat ir iespējams izdarīt citā valstī ja jaunais pāris tā vēlas. Senos laikos bija pavisam savādāk.
Blakus spiedienam laulāties baznīcā ir vēl otrs apstāklis, kas ļoti ietekmē latviešu ģimenes nodibināšanas iespējas. Tas ir precēšanās atļaujas iegūšana no muižas kunga dzimtbūšanas laikos, kas ir bijusi parasta parādība daudzās zemēs. Tā kā dzimtcilvēki ir muižas kunga īpašums, tad viņu dzīves vietas maiņa ietekmē kunga mantas daudzumu. Sevišķi sarežģījumi rodas tad, ja puisis un meita katrs dzīvo savā novadā, jo tad viņiem jādabū atļauja katram no sava kunga. Šos gadījumus kārto ģenerālgubernātora Klaudija Tota 1671.g. izdotie policijas noteikumi. Piemēram, ja kāds dzimtcilvēks apprec atraitni svešā novadā, tad viņš var tur palikt, kamēr viņa agrākais kungs to neatprasa. Ja tas notiek, tad viņam jāatgriežas, līdzi ņemot sievu un mantas, ko viņš jaunajās mājās ienesis. Citreiz muižnieks precību atļaujas pieprasījumu noraida pat vairākas reizes bez kāda iemesla. Atļaujas vajadzība paliek spēkā līdz pat 19.gs., un bez tās mācītājs nedrīkst pāri baznīcā salaulāt.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register