Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:505245
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

SOCIĀLAJAM UN ROMĀŅU LOKAM ir līdzīga juridiskā terminoloģija, kuru radījusi tiesību zinātne uz romiešu tiesību pamatiem, tiesību normas uztveri par vispārēju uzvedības noteikumu, tiesību dalījumu tiesību nozarēs un kodifikācijās. Tomēr lielākoties ir vērojamas nozīmīgas atšķirības.

Sociālās tiesības par vienīgo tiesību avotu atzīst valsts sankcionētas tiesību normas, tādējādi identificējot tiesību un likuma jēdzienus. Anglo sakšu tiesību lokā ir arī tiesu prakse kā tiesību avots, ko izmanto precedenta gadījumos. Romāņu-ģermāņu tiesību lokā – paražu tiesības, tiesu principi, kā arī tiesu prakse un tiesību doktrīna. Tiesu praksei romāņu lokā nav tāds pielietojums kā anglo sakšu tiesību lokā. Sociālās tiesības noraidīja privātīpašumu un līdz ar to arī civiltiesības, visas tiesības tika pasludinātas par publiskām. Šīm tiesībām ir raksturīgs šķiriskums, kas noved pie tiesiskās nevienlīdzības. Sociālistisko tiesību lokā eksistēja formāla normatīvo aktu hierarhija, taču tā netika ievērota. Anglo-sakšu un romāņu tiesību lokā šī hierarhija tiek ievērota. Konstitucionālās normas tika uzskatītas tikai par deklaratīvu aktu, kam nebija praktiskas nozīmes. Pie tam lielāko normatīvo aktu daļu sastādīja likumam pakārtotie normatīvie akti, kuri faktiski izteica valsts aparāta un partijas intereses.

Lielākā atšķirība starp sociālistisko un romāņu tiesību loku ir ideoloģijā. Romāņu ģermāņu loka mērķis ir demokrātiska valsts, kurā tiesības kalpo sabiedrības kopdzīves taisnīgai regulēšanai, strīdu saprātīgai atrisināšanai un valsts varas ierobežošanai. Turpretī sociālistisko tiesību loka valstu mērķis ir komunisma uzcelšana un līdz ar to valsts un tiesību atmiršana. Tiesības tiek uztvertas kā pagaidu līdzeklis un to galvenais mērķis ir sabiedrības pārveidošana un audzināšana.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1186164
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register