Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:527246
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.11.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 1 units
References: Used
Extract

Kultūras un cilvēka mijiedarbība. Ikvienu cilvēku, kas ienāk šajā pasaulē, sagaida sabiedrības izveidotā un gadsimtu gaitā attīstītā un uzturētā kultūrvide (ģimene, valoda, likumdošana, sabiedriskās uzvedības normas, morāles pamatprincipi, tehniskais nodrošinājums utt.), to varētu saukt arī par sabiedrības eksistences veidu. Tas ikvienam piedāvā savus „spēles” noteikumus, balstoties uz sabiedrības uzkrāto pieredzi, palīdz orientēties šajā pasaulē un apjēgt tās vienotību ar norisēm kosmiskajā apritē. Šī spēja, it īpaši senajās kultūras, radīja drošības un stabilitātes izjūtu, palīdzēja apzināties savu vietu esamībā, kas, Augstākā saprāta gudri radīta, prasīja no cilvēka tai atbilstošu dzīvesveidu, paša interesēs liekot izšķirties starp labo un ļauno.
20.gs. cilvēks, kas lielā mērā nošķīris sevi no dabas radītās pasaules, pats nostājies Visuma centrā, tēlaini runājot, ar ielu satiksmes regulētāja zizli rokā. Cilvēks ik dienu saskaras ar tūkstošiem lietu, parādību un norišu, sākot ar elementārākajiem ( valoda, māte, māja, savu bioloģisko vajadzību apmierināšana), līdz pat sarežģītākajām (mīlestība, dvēsele, nāve, Dievs u.c.), kas savu jēgu un nozīmi iegūst tikai šīs saskarsmes rezultātā, jo kāda jēga cilvēka apziņā var būt lietām, priekšmetiem, parādībām, par kuru eksistenci viņš vēl nekā nezina. Šis attieksmju kopums palīdz veidoties cilvēka pasaules uzskatam, kurā gūtie priekšstati par to tiek sakārtoti noteiktā sistēmā.
Atšķirībā no dzīvniekiem cilvēku raksturo viņa analītiskais prāts, iztēle, spēja apkārt esošo pasauli uztvert kritiski un to pārveidot. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1122194
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register