Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:559007
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.01.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Izcelsme    4
  Samuraju klani    4
  Sjoguns    5
  Ētikas kodekss – busidō    6
  Dzenbudisms    7
  Iedzīve    8
  Roni jeb rōnini    8
  Samuraju vieta sabiedrībā    9
  Bruņojums    10
  Samuraju kustības noriets    11
  Pielikums    13
  Izmantotā literatūra    14
Extract

Samuraji - profesionāla karavīru kārta viduslaiku Japānā. Vārds samurajs cēlies no senjapāņu saburou, kas nozīmē kalpot dižajam cilvēkam, aizsargāt saimnieku. Hieroglifs, ar kuru apzīmē šo jēdzienu, sastāv no divām daļām - cilvēks un templis, tātad tempļa kalpotājs vai aizsargātājs, bet japāņi šajā rakstu zīmē ietilpinājuši ļoti specifisku jēdzienu, kam nav analoga nevienā citā valodā. Sākumā šādus tempļa sargkareivjus sauca ķīniešu izcelsmes vārdā – busi, bet vēlāk imperatora apsardzes vīrus dēvēja saburai, kas beigu beigās pārvērties vieglāk izrunājamajā samurai. Sākotnēji ar šo vārdu apzīmēja tikai augstākā ranga sargkareivjus.
Šis jēdziens Japānas vēsturē parādās 7.-8. gadsimtā, līdz ar valsts centralizācijas procesu. Samurajs apsargāja dižciltīgas personas un kalpoja viņu interesēm.
Ap samurajiem, it sevišķi ārzemēs, apvīts tāds kā slavas oreols, īpaši uzsverot viņu uzticību. Kam? Ne jau tautai, ne dzimtenei, pat ne imperatoram, bet saviem uzturētājiem viņu savtīgajās savstarpējās cīņās par varu. Samuraji pat aktīvi piedalījās trūcīgo zemnieku nemieru nežēlīgā apspiešanā. Vārdu sakot, no samurajiem bijis maz labuma, bet ļoti daudz ļaunuma.
Ziņas par pirmajiem samurajiem, kā imperatora durvju sargiem, meklējamas 7.,8. gadsimta dokumentos. Samuraji bija algotņi, kuriem katram pašam sevi vajadzēja nodrošināt ar bruņojumu un zirgu. Tieši tāpēc tie nāca no dižciltīgām ģimenēm. Samuraji bija apmācīti kaujām (dažos avotos minēts, ka kaujas iemaņas tie apguva arī pašmācības ceļā), tiem bija jāprot jāt ar zirgu un šaut ar loku. Varas iestādes tos katru nodrošināja ar uzturu un diviem bruņotiem kalpiem. Ar laiku valstī arvien lielāku varu ieguva apgabalu pārvaldnieki daimjo. Lai nodrošinātu sev uzticamus karavīrus, daimjo sāka veidot feodālo iekārtu. Savus karavīrus daimjo sauca par samurajiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register