Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:633031
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Not used
Extract

Lai runātu par Anglijas – Vācijas savstarpējām attiecībām pirmskara periodā, manuprāt, vispirms ir nepieciešams apskatīt vispārējo Eiropas stāvokli šajā laikā, kādas bija attiecības starp valstīm un sabiedrības noskaņojums. Pasaule soli pa solim bezprātīgi un bezrūpīgi virzījās uz karu, šādā brīdī starp Eiropas valstīm valdīja saspīlējums un spriedze.
Par pirmskara periodu varētu dēvēt samērā ilgu laika posmu, jo pirmie neapzinātie soļi kara virzienā tika sperti jau 19.gs. 70. gadu beigās, kad Vācija noslēdza līgumu ar Austriju (1879.g.). tas bija laiks, kad pie varas vēl bija Bismarks, kurš spēja noturēt spēku līdzsvaru un vienlaikus pildīt savus nospraustos ārpolitikas mērķus. Bismarka laikā smalki veidotā alianšu sistēma strauji sabruka pēc viņa atlaišanas, kad pie varas nāca ambiciozais un impulsīvais Vilhelms II. Viņa politika bija visu panākt ar brutālu spēku. Šāda rīcība neizbēgami sekmēja spēku samēru zudumu Eiropas lielvalstu starpā. Protams, pie kara izcelšanās nevar vainot vienu valsti, šeit ir vainojams viss sabiedrības noskaņojums, militārisms, nacionālisms, imperiālisms, un arī katra lielvalsts atsevišķi ir devusi savu artavu šī kara uzsākšanai, tomēr nevar noliegt, ka Vācijas nopelns šeit ir viens no lielākajiem. Ar savu agresīvo ārpolitiku tā noskaņoja kaimiņvalstis pret sevi un virzījās uz to, no kā visvairāk pati baidījās – karošanas divās frontēs.
Vācijas mērķis bija stiprināt valsti, nodrošināt tās drošību citu valstu vidū, jo pēdējo 200 gadu laikā tieši Vācija bija lielākais Eiropas karu upuris, uz kuras zemes notika visasiņainākās kaujas. Vācija mēģināja aizstāvēties, bet darīja to pārāk agresīvi un cītīgi, draudot citām Eiropas valstīm. Šāda rīcība veicināja kaimiņvalstu apvienošanos pret Vāciju, un tas, protams, to satrauca vēl vairāk. Ar savu iebiedēšanas metodi vācieši panāca pilnīgi pretēju iespaidu nekā bija gaidījuši – neviens negribēja sadarboties ar Vāciju tikai tāpēc, ka tās līderi par katru cenu centās visiem pierādīt savu pārspēku. Tas drīzāk tika uztverts par apvainojumu. Šāda situācija neizbēgami radīja bruņošanās sacensību un alianšu veidošanos. Gribot negribot nesaskaņās iesaistīties nācās arī Lielbritānijai, kura jau vairāk nekā pusotru gs. bija ievērojusi savu „lepnās izolācijas” principu. Kļuva skaidrs, ka šis princips vairs nav izdevīgs brīdī, kad Lielbritānijas koloniālās intereses saskārās ar Francijas, Krievijas un Vācijas interesēm. Tā pirmais, ko Anglijai vajadzēja izdarīt bija attiecību nostabilizēšana ar Vāciju, bet Vācija bija tik pārliecināta par to, ka Lielbritānijai un arī Krievijai tā ir tik ļoti nepieciešama, ka viegli izdosies noslēgt līgumus ar abām sev par labu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1129598
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register