Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:703803
 
Evaluation:
Published: 14.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

1. Vēstniecība 1918 gadā.
Šajā sadaļā autors apraksta 1917. gada notikumus un 1918. gada 3. martā noslēgtā Brest-Ļitovskas miera ratificēšanu. Ārlietu tautas komisārs L.D. Trockis bija pret šī līguma noslēgšanu un pēc līguma noslēgšanas atstāja savu posteni. Viņa vietā vēstniecību Berlīnē sāka veidot Georgs Čičerins. Par pirmo vēstnieku 1918. gada aprīlī nozīmēja Ādolfu Joffi. Svarīgākais vēstnieka uzdevums bija pierādīt, ka PSRS ir Krievijas mantiniece īpašumiem, ka ir mainījusies valsts iekārta un tai ir jauni simboli. Jaunajiem vēstniecības darbiniekiem nebija pieredzes diplomātiskajās attiecībās, tāpēc Ā. Joffem tika atļauts savā vārdā uzaicināt darbā daļu bijušo cara ierēdņu. Tomēr 1918. gada janvāra Ārlietu ministrijas rezolūcija aizliedza šādiem ierēdņiem stāties darbā un viņi atsacījās pildīt šos pienākumus. Šajā laikā tika noslēgti vairāki savstarpēji sadarbības līgumi, bet neskatoties uz to, pamatojoties uz diplomātu iejaukšanos Vācijas iekšējās lietās, 1918. gada 6. novembrī Ā. Joffe un viss vēstniecības sastāvs tika izraidīts no Vācijas. Novembra revolūcija Vācijā būtiski izmainīja politisko situāciju un padomju puse 1918. gada 13. novembrī anulēja Brest-Ļitovskas miera līgumu.
2. Ceļš uz Rapallo.
Jaunizveidotajai Veimāras republikai bija nepieciešamas diplomātiskās attiecības ar Padomju Krieviju. Vācija nepievienojās Antantes prasībai par Padomju Krievijas blokādi. 1920. gada pirmajā pusē tika panākta vienošanās par karagūstekņu savstarpējo apmaiņu un civilpersonu nosūtīšanu atpakaļ uz dzimteni.
1921. gada 8. februārī parakstīja protokolu par tirdzniecības pārstāvniecību izveidi, kā arī veidoja savstarpēju sadarbību kultūras jomā.
Pēc Antantes blokādes atcelšanas Krievijai, tā varēja diezgan brīvi rīkoties, savukārt Vācija kā zaudētājvalsts atradās Versaļas līguma grožos un ekonomiskā izolācijā. No 1921. gada 21. oktobra pirmais vēstnieks Vācijā pēc attiecību normalizēšanās bija N.N. Krestinskis
1922. gada 16. aprīlī tika parakstīts Rapallo līgums, kurā abas puses atsacījās no savstarpējām pretenzijām un izveidoja diplomātiskās attiecības. 1922. gada 22. jūnijā Krievijas pusei tika nodota vēstniecības ēka Berlīnē.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register