Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:722655
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.11.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Inflācijas problēmas sākās jau 1. Pasaules kara laikā. Ķeizariskajai valdībai sāka uzkrāties valsts parāds un tā mēģināja to dzēst, laižot apgrozībā vairāk naudas. Valsts parāds 1913. gadā sastādīja 5 miljardus marku. 1919. gadā tas bija palielinājies līdz 144 miljardiem marku, jo ķeizariskā valdība nefinansēja karu, realizējot ļoti stingru nodokļu politiku, bet gan īstenojot naudas aizņemšanās pasākumus, kas veicināja ilgstošu valsts grimšanu parādos.
2. Kara beigās naudas apgrozījums bija palielinājies par 400%, lai gan preču cenām arī vajadzēja celties par tādu procentu daudzumu, tās bija cēlušās tikai par 140% kopš kara sākuma. Tas bija tādēļ, ka cilvēki sākumā uztvēra cenu celšanos sakarā ar to, ka nebija pieejami pietiekami daudz produktu.
3. Vācijas valdības pasivitāte finansu jautājumā ir jāsaprot arī kā vācu stratēģijas sastāvdaļa reparāciju politikā. Kamēr Vācijā pastāvēja inflācija, tikmēr uzvarētājvalstīm reāli nebija iespējams noteikt patieso Vācijas maksātspēju reparāciju jautājumā.
4. Pēc Francijas iebrukuma Rūras teritorijā, sākas strauja Vācijas inflācijas augšupeja, jo tagad Vācijai vajadzēja uzturēt miljoniem iedzīvotāju, kuri atradās okupētajā teritorijā. Iedzīvotāji no Rūras rajona nemaksāja nodokļus un Vācijai nepiegādāja ogles, tāpēc tās vajadzēja iepirkt par nelielajām valūtas rezervēm, kas bija saglabātas.
5. Rūras okupācija beidzās 1923. gada rudenī, kad pie varas nāca kanclers G. Štrēzemans. Ar viņa pavēli tika izbeigta Vācijas iedzīvotāju „pasīvā pretošanās” un Francija izveda savu karaspēku no Rūras teritorijas. 15 novembrī Vācijas marka tika nostabilizēta un tika noteikts kurss 1 biljons marku pret vienu zelta marku.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register