Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:755499
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.06.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 2 units
References: Used
Extract

Laikā, kad intelektuāļi gaidīja Lielo karu, kas radītu revolūciju, un paša kara sākumā radās jauns mākslas un literatūras virziens – futūrisms. Tas ir cēlies no latīņu valodas un nozīmē „nākotne”. „Futūristi pretendēja uz jaunas mākslas radīšanu, kas noliegtu visu agrāko – māksliniecisko tradīciju.” Šis mākslas un literatūras virziens visspilgtāk izpaudās Itālijā un Krievijā, savukārt Lielbritānijā bija līdzīga kustība „Vorticisms”. Šī kustība glorificēja moderno tehniku, enerģiju un vardarbību.
Futūrisma uzmanības centrā ir darbība, kustība, ātrums, spēks un agresija. Tam ir raksturīga modernās pasaules cildināšana, kā arī sajūsma par karu un sabrukumu. Jāpiemin, ka futūristi ieviesa jaunu literāro žanru, ko sauca par estētisko manifestu. Manifestu stils bija nepiekāpīgs un agresīvs. Futūristi bija ļoti iespaidoti un iedvesmotie pateicoties notiekošajam karam.
Futūrisms mākslā ieviesa steigu un agresiju. 20.gadsimtā dzīves tempam bija tendence paātrināties – to pierāda futūristu darbi. Tajos redzams mēģinājums materializēt laiku atbilstoši katra mākslinieka izjūtai. „Futūristu sajūsma par karu un vardarbību uzskatāma par vienu no agrīnajām fašisma izpausmēm.”
Krievu un itāļu futūrismam bija dažas atšķirīgas nianses Krievu futūrisms pievērsās valodai un vārdam, bija revolucionārs un nebija raksturīgs militārisms. Savukārt itāļu futūrisms interesējas par tehniku un urbāno vidi, bija nozīmīga nacionālā vide, tika slavēta agresija un ietekmēja itāļu fašismu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register