Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:784120
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2012.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    3
  Annotation    4
  Ievads    5
1.  Mediju raksturojums    6
1.1.  Mediju funkcijas    6
1.2.  Mediju loma sabiedrības dzīvē    8
1.3.  Mediji un kultūra    9
2.  Latvijas žurnālistikas un avīžniecības vēsture    10
3.  Pasaules žurnālistikas un avīžniecības vēsture    12
4.  Kultūras tēmas atspoguļojums vēsturē    14
4.1.  Žurnāls “Atpūta”    14
4.2.  Žurnāls “Liesma”    15
5.  Kultūras tēmas atspoguļojums žurnālos mūsdienās    18
5.1.  Žurnāls “Ieva”    18
5.2.  Žurnāls “Santa”    20
6.  Sabiedrības attieksme pret kultūras tēmas atspoguļošanu žurnālos    22
  Secinājumi    23
  Literatūras saraksts    25
Extract

Secinājumi.
Kultūras tēma ir viens no tematiem, par kuru respondenti neatkarīgi no vecuma un dzimuma vēlas lasīt medijos, tajā skaitā žurnālos.
Kultūras tēma plaši un daudzveidīgi tika atspoguļota agrāko laiku žurnālos “Atpūta” un “Liesma”.
Žurnālā “Atpūta” galvenais, atspoguļojot kultūras tēmu, bija romānu un stāstu publicēšana turpinājumos. Žurnāla rakstos un fotogrāfijās daudzveidīgi atainoja tā laika kultūras dzīvi gan Latvijā, gan ārzemēs, pievēršot uzmanību tādiem kultūras virzieniem kā dzeja, proza, balets , tēlniecība un glezniecība.
Žurnāls “Liesma” lielu uzmanību pievērsa dzejai, publicējot gan zināmu, gan jauno autoru darbus. Žurnāls iepazīstināja lasītajus ar citu tautu, tostarp citu Padomju Republiku kultūras tradīcijām, atspoguļoja kultūras tēmu daudzveidību, apskatot gan dzeju, gan prozu, gan baletu, gan teātri; rakstus papildinot ar lielformāta fotogrāfijām. Raksturīgi ,ka žurnālā “Liesma” tika publicēti dziesmu vārdi un notis.
Žurnālā “Ieva” kultūras dzīve tiek atspoguļota afišu un īsu anotāciju veidā kā arī papildus –plašāku interviju veidā. Lasītājam nepieciešamā informācija ir viegli atrodama un uztverama. Raksti par kultūras dzīves aktualitātēm veiksmīgi tiek papildināti ar atbilstošām fotogrāfijām. Analizējot žurnālu saturu, autore secina, ka no 60 žurnāla lappusēm no 11 līdz pat 26 lappusēm tiek veltītas kultūras tēmas atspoguļošanai un, tātad konkrētais žurnāls sniedz vērtīgu ieguldījumu kultūras dzīves attīstībā Latvijā.
Žurnālā “Santa” liela uzmanība tiek pievērsta jauniestudējumiem teātros. Žurnāls pievērš lielu uzmanību kultūrai - ne tikai afišu veidā informē par aktuālākajiem notikumiem gan Latvijas, gan arī pasaules mērogā, bet arī iepazīstina lasītājus ar kultūras sfēru pārstāvošo personību dzīvi un daiļradi plašāk- interesantu un daudzpusīgu interviju veidā. “Santa” kultūras tēmu atspoguļo arī pietiekami daudzpusīgi, jo informācija ir ne tikai par kino, teātri un mūziku; netiek aizmirsta arī dzeja, tēlniecība, glezniecība, fotomāksla, dizaina māksla, deja. Tas tad arī ierindo ”Santu” to žurnālu vidū, kas paredzēti plašam lasītāju lokam. Raksti ir papildināti ar kvalitatīvām un izteiksmīgām fotogrāfijām, kuras lasītājos rosina papildus interesi par aprakstītajiem pasākumiem un māksliniekiem.
Aptaujā tika noskaidrots ,ka respondenti uzskata, ka kultūras tēma žurnālos netiek pietiekami atspoguļota, taču analizējot žurnālus tika secināts, ka žurnālos kultūras dzīves atspoguļošana ir pietiekami plaša un daudzveidīga. Kā iemeslu varētu minēt straujo dzīves ritmu un informācijas lielo apjomu, kurā orientēties, kas varētu sagādāt zināmas grūtības. Kā vēl vienu svarīgu faktoru varētu minēt drukāto mediju augsto cenu, kas padara tos mazāk pieejamus plašākai sabiedrībai ,tajā skaitā jauniešiem.
Kopumā gan agrāko laiku žurnālos, gan mūsdienu žurnālos kultūras tēmai tiek ierādīta nozīmīga vieta, informējot lasītāju par visām kultūras izpausmēm- tātad šī informācija ir daudzveidīga. Informācija lasītājiem tiek pasniegta afišu, anotāciju, plašāku interviju, reklāmu un fotogrāfiju veidā, tātad- katrs lasītājs var ērti izvēlēties veidu, kā šo informāciju saņemt.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register