Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:800452
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.09.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

E-Lab izbaudīja interneta sniegto izpausmes brīvību, tika viedotas alternatīvās zonas, translokālie sadabrības tīkli, kas tolaik bija galvenais savienojuma veids un ar kā palīdzību varēja tikt pāri pēcpadomju gadu izolētībai no ārpasaules.
E-Lab darbība bija virzīta ar nolūku atklāt, izpētīt un radīt atvērtas un autonomas telpas jaunajā medijā- internetā. Savukārt, pašmēŗkis bija interneta izzināšana, informācijas apmaiņa, komunikācija, jaunās telpas pielildīšana ar saturu- mākslu, skaņām, radio, tekstiem utt. Šī darbība bija pretstats masu mediju dominējošajai vardarbīgajai politikai.
Organizācija kā savu misiju saskatīja „tīklotās komunikācijas” ideju pielāgošanu sabiedrības vajadzībām. Ar laiku E-Lab piekļuva kodolu tīklam, uz kura bāzes 90. gadu beigās izvedojās sociāli aktīva alternatīvās un digitālās kultūras vide Latvijā.
E-Lab organizēja dažādus pasākumus, sanākšanas, piemēram, Starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls „Māksla+ Komunikācijas”; iknedēļas tikšanās „Open Zone” semināri.
E-Lab tīkla serveris- sociāls medijs mākslai un komunikācijai.
Infrastruktūra vizuālajām kopienām un kreatīvajiem tīkliem ir serveris, tas nodrošina daudzveidīgus interneta servisus ( vēstkopas, e-pastus, mājas lapu uzturēšanu, interneta tiešraides iespējas utt.). Šodien tas vairs nav tik aktuāli, jo patērētājam ir iespērja izvēlēties scociālo platformu. Serveris ir ne tikai kreatīvo tīklu virtuālā mājvieta, bet arī sociālais medijs, ja tas ir neatkarīgs, tad kopienas dalībnieki nosaka saturu, dizainu, struktūru (tas attiecas gan uz funkcijām, gan uz servisiem).
Viena no nozīmīgākajām servera kā sociālā mediju funkcijām ir vēstkopas. To galvenais informācijas apmaiņas kanāls ir gan lokālie, gan translokālie tīkli. E-Lab izveidoja vēstkopu Rezone. Tā bija īpaša at to, ka darbojās latviešu valodā un tā publicēja dažāda veida svarīgu informāciju par aktualitātēm, piemēram, festivāliem, konferencēm, apmācībām utt.
Neatkarīgie serveri nodrošināja arī tādas sociālā mediju funkcijas kā interneta tiešraides un skaņu arhivēšnas iespējas. 1997. gadā savu darbību uzsāka interneta radio „Ozone”. Tā struktūra sastāvēja no divām daļām: web lapas atradās uz parks.lv servera, tepat Latvijā, bet visi skaņas faili uz RIS (radio InternationaleStadt, vēlāk orang.org) servera Berlīnē un XS4ALL.nl (Access for All) servera Amsterdamā. Tas māksliniekiem deva iespējas finansējuma un tehnisko resursu trūkuma apstākļos izmantot internetam pievienotās esošās tehniskās iekārtas citās Eiropas valstīs. Ozone radio programmas notika reizi nedēļā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register