Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
Romiešu tradīcijas Kolīnas Makkalovas grāmatā "Pirmais vīrs Romā"
File size:
20 KB
ID number:

842864

 
Evaluation:
Published: 22.01.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

NOBEIGUMS

Kolīnas Makkalovas romāns “Pirmais vīrs Romā” aizsāk “Romas valdnieku” septiņu grāmatu sēriju, kurā autore ar apskaužamu precizitāti apraksta intrigas, kaislības un nodevības, kā arī kara taktiku un varaskāri, kas izveidoja un iznīcināja vienu no vēstures varenākajām impērijām – seno Romu. Grāmatā tika aprakstītas daudzas senās Romas tradīcijas.
“Pirmais vīrs Romā” ir stāsts par Gaju Mariju, Sullu, izputējušu un izvirtušu aristokrātu un bagātu, bet zemas izcelsmes sievieti, par neparastiem cilvēkiem ar asu prātu, par tiem, kuru nežēlīgā un godkārā mērķtiecība lika pamatus impērijai, kas iedvesusi vislielāko bijību un parādījusi vislielāko izturību un kam līdzīgas nav bijis visā cilvēces vēsturē. Iespaidīgais vēstījums par ievērojamiem notikumiem un pasaulīgām vājībām uzbur plašu un neaizmirstamu cilvēku galeriju – karavīrus un senatorus, sievas un mīļākās, karaļus un vienkāršos ļaudis –, piešķirot izcilajam laikmetam drosmīgu un pacilājošu dzīves elpu.
“Pirmais vīrs Romā” ir pārsteidzoši vērienīgs un detaļās smalks vēsturiskais romāns, kas ne vien atspoguļo varenās impērijas uzplaukumu un norietu, bet arī ļauj ielūkoties tā laika vareno un vienkāršo ļaužu vērptajās intrigās; šis romāns ir pierādījums, ka pat visniecīgākajai rīcībai ir neprognozējama ietekme uz vēstures ritējumu.
Viena no tradīcijām, kura tika minēta grāmatā ir par apģērbiem, kurus vilka Romas cilvēki. Kā piemēru var minēt to, ko vilka cilvēks, kurš iepriekš bijis pretora amatā un tā bija toga praetexta ar purpurkrāsas apmali un tumši sarkanās senatora kurpes greznoja pusmēness sprādzes, kas atbilda pretora amatam.
Nākošā Senās Romas tradīcija bija par bērēm, kuras laikā mirušos guldīja zemē vai sadedzināja ugunskurā. Es turpināšu ar politiskām tradīcijām, kuras bija ļoti svarīgas, jo ar politiku varēja realizēt savas godkārīgas tieksmes. Romas augstmaņi bija sadalīti divās galvenajās grupās, kā pirmā bija „senatoru kārta”, kur ietilpa lielāku zemes gabalu, latifundiju, īpašnieki un otrā grupa bija jātnieku kārta, kura galvenokārt nodarbojās visvairāk ar tirdzniecību un dažādām naudas operācijām.
Senajā Romā pastāvēja trīs laulību ceremonijas, kā pirmā bija confarreatio tradīcija, kas divus patriciešus sasaista uz mūžu un tas nozīmēja, ka pēc paterfamilias tiesībām viņa tagad bija atraisījusies no tēva varas un nonākusi vīra varā, kā otrā Coemptio, kas no latīņu valodas nozīmē pirkšana. Šajā laulību tradīcijā meitene sevi pārdeva, pārejot no tēva varas vīra varā. Un visbeidzot trešā ceremonija bija Usus, kas tulkojumā no latīniskā nozīmē izmantošana. Tiesiskais pamats šādām laulībām bija kopdzīve ar vīru viņa mājā viena gada laikā, bet turklāt būtiski bija, lai sieva vairāk kā trīs naktis nepavadītu ārpus mājas.
Kopumā referāta autors pozitīvi novērtēja Kolīnas Makkalovas grāmatu „Pirmais vīrs Romā”, jo tajā ar lielu precizitāti tika aprakstītas tradīcijas, nami un kara taktika. Ļoti lielu vēsturisko ieguldījumu sniedz šī grāmata, jo ikviens, kurš nav dzīvojis senās Romas laikā vai arī nav lasījis nekādu informāciju par to var ielūkoties šajā apbrīnojamā laika posmā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1328778
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register