Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:941390
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Grieķija – mūsdienu teātra dzimtene, tā pirmsākumi meklējami jau tālā pagātnē, kad godinot vīnkopības dievu – Dionīsu, ļaudis rotājušies, dziedājuši dziesmas, vēlāk arī attēlojot Dionīsu.
No lauku apvidiem šo svētku – dionīsiju – paražas ieviesās arī pilsētās. Dionīsa pavadoņi korī dziedāja par darbiem, ko veicis Dievs, bet Dionīsa tēlotājs ar kustībām mēģinājis atainot dziesmas saturu. Dziedātāji bija maskējušies par āžiem un kazām, dziesmas tika nosauktas par traģēdijām ( āža dziesma).
Ar laiku traģēdijas papildināja un bez galvenās lomas tēlotāja Dionīsa sāka darboties vēl viens cilvēks, kurš uzdeva jautājumus. Savstarpējās sarunās- dialogos, tika stāstīts par Dionīsa un citu Dievu un varoņu dzīvi.
Uzvedumam bija daudz skatītāju, to rādīja kāda kalna pakājē, bet skatītāji apmetās nogāzē. Vietu, kur izrāde notika sauca par teātri. To ar laiku pilnveidojot, aktieru un kora darbībai izbūvēja īpašu laukumu – orhestru, bet skatītāju vietu kalnu nogāzē izvietoja pusaplī, jeb amfiteātrī. Aiz orhestras atradās telts vai neliela ēka, kurā aktieri pārģērbās un šo telti sauca par skeni. Vēlāk skenes priekšpusē izbūvēja laukumu, kurā darbojās aktieri, bet koris palika orhestrā. Pie skenes sienām pielika dekorācijas, kas atainoja notikuma vietu.
Teātros bez traģēdijā, sāka uzvest arī komēdijas – jautras ainas no cilvēku dzīves, kurās varēja vērot cilvēku sliktās īpašības.
Aktieri bija tikai vīrieši, ja bija nepieciešams atveidot sievietes lomu - vīrieši pārģērbās. Aktieru sejas klāja maskas, kuras izteica atveidotās personas raksturu. Lai skatītāji varētu labāk aktierus saredzēt, tad tie uzvilka īpašus apavus ar biezām zolēm, kurus sauca par koturnām. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register