Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:242515
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.12.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

18.gadsimtā visa Latvijas teritorija nonāca Krievu impērijas sastāvā, to izšķīra 1700. – 1721. norisinājušais Ziemeļu karš starp Krieviju un Zviedriju. Lai arī pār Latvijas teritoriju teorētiski valdīja cara zizlis, joprojām liela ietekme saglabājās baltvācu muižniecībai.

Arhitektūra.
18.gadsimtā pazīstamākie arhitektūras sasniegumi saistījās ar pilīm un dievnamiem. Rīgā jau 18.gs. bija izveidojusies pietiekami spēcīga buržuāzija, tāpēc populārāki bija klasicisma estētiskie ideāli. Klasicisms atšķirībā no baroka stila, kas klasisko mantojumu pārstrādāja ļoti radoši, lietoja jau gatavas antīkajā arhitektūrā aizgūtas orderu formas – kolonnas, kolonnu un pilastru portikus, klasiskus antablamentus, kasešu griestus. Klasicisma celtnēm kopumā raksturīga skaidra, loģiska uzbūve, kas apvienojas ar cēlu harmoniju. Latvijā klasicisms visizteiktāk izpaudās arhitektūrā. Rīgā atbalsojās Krievijā valdošās stila tendences. Par agrīnu klasicisma pieteikumu Rīgas arhitektūrā kļuva inženiera Johana Frīdriha fon Etingera projektētais jaunais Rīgas Rātsnams (1750 – 1765). Rātsnams bija simetriska divstāvu celtne, kuras centru uzsvēra kolonnu balstīts balkons un virs jumta pacelts 42 m augsts vairākpakāpju tornis.
Izcilākais Rīgas pilsētas būvmeistars 18.gs. bija Kristofs Hāberlands (1750 – 1803), dzimis Rīgā, bet profesionālo izglītību ieguva Berlīnē un Drēzdenē, ar viņa vārdu saistīts Rīgai 18.gs. 80. – 90.gados raksturīgais pilsoņu jeb birģeru klasicisms, kas izpaudās gan dzīvojamo ēku plānojumā, gan īpatnēji veidotajās fasādēs, ko raksturoja simetrija un bagāts dekors.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register