Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:878810
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.01.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    3
  Ievads    4
  Vēsturiskie fakti    6.
  Restaurācija    10
  Interjera izmantošana mūsdienās    14
  Anketēšana    16
  Secinājumi    21
  Izmantotā literatūra    22
  Pielikumi    23
Extract

Secinājumi
Darbā tika izpētīta Mazās ģildes ēkas vēsturiskā attīstība no projektu, plānošanas darbiem, līdz restaurācijā paveiktajam. Kā arī apzinātas interjera dizaina funkcionālās iespējas šajā namā.
Darba autore informēja savus kursa biedrus - vienaudžus, paziņas par Mazās ģildes ēkas vēsturi un šā brīža stāvokli sarunu līmenī, kas radīja patiesu ieinteresētību, īpaši par tur bijušajiem rekonstrukcijas darbiem – atjaunotajām telpām, mēbelēm, vitrāžām, sienu uzrakstiem un gleznojumiem.
Veiktā anketēšana pierādīja, ka citāts no 1936. gadā izdotās brošūras: „Šis nams sniedz mums vienreizēju vecās Rīgas vāciskās, amatnieciskās iekārtas, īstas pilsonības apziņas un nesavtīgas devības ainu. Arī šī greznā nama iekštelpu izsmalcinātajam pašreizējam izskatam ir augsta mākslas vēstures vērtība kā mūsu pilsētas senākās un jaunākās mākslas kultūras dokumentam….” [3], joprojām ir aktuāls, kā Latvijas izdzīvotājiem tā viesiem, kā iespēja uzzināt ģilžu vēsturi caur mājas interjeru, kādu iespēju sniedz daudzās vitrāžas, jo tajās attēlotas vairums svarīgu personu, kas darbojušies ģildēs un dažnedažādi priekšmeti.
Rīgas amatnieku atšķirīgo tehnisko iemaņu un pieredžu dažādības dēļ, glezniecībai katrā no reģioniem ir savs raksturs un kvalitāte; tomēr Rīgas mazās ģildes 17.gs. eltermaņu portretos saskatāma vēlme atdarināt Holandes portretu meistaru manieri, gan formā, gan saturā.
Ņemot vērā darba tapšanas laikā izpētīto materiālu, jāatzīst, ka Latvijas mākslas saišu pilnvērtīgam atspoguļojumam būtu jāiepazīstas ar vēl plašāku portretu glezniecības dalījumu, apskatot arī aristokrātijas, grupu portretus, kā arī sakrālās mākslas pasūtījumus. Apkopojot visu augstāk izpētīto materiālu, varu apgalvot, ka saikne starp Rīgā tapušajiem mazās ģildes 17.gs. eltermaņu portretiem un tā paša laika glezniecības tradīcijām citviet Eiropā pastāv.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1336275
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register