Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:516305
 
Evaluation:
Published: 04.04.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract


Skaņizolācijas materiāla veida izvēle ļoti lielā mērā ir atkarīga no trokšņa veida, tā līmeņa un frekvenču spektra. Ar nebojātu dzirdi var uztvert skaņu, kas atrodas frekvenču diapazonā no 20 Hz līdz 20 kHz. Bet uz mūsu ķermeni iedarbojas arī tās skaņas, kas atrodas ārpus dzirdamās skaņas diapazona: infraskaņa, kuras frekvence ir mazāka par 20 Hz, un ultraskaņa, kuras frekvence ir lielāka par 20 kHz. Minimālās skaņas līmeņa izmaiņas, kādas dzirde var atšķirt, ir apmēram 1 dB. Līmeņa izmaiņa par 10 dB tiek uztverta kā skaņas stipruma palielināšanās vai samazināšanās divas reizes.
Kad skaņas ceļā atrodas kāda norobežojoša konstrukcija (griesti, siena, jumts u. c), tad daļa skaņas enerģijas iziet cauri konstrukcijai, daļa enerģijas tiek absorbēta konstrukcijā, bet atlikusī daļa tiek atstarota (1. att.). To, cik liela enerģijas daļa tiks atstarota, cik tiks absorbēta un cik izies cauri konstrukcijai, nosaka šās konstrukcijas materiāla īpašības.
Jo materiāls ir poraināks, ar vaļējām, sazarotām un savā starpā savienotām porām, ar mīkstu, elastīgu skeletu, jo labāk tas absorbē skaņu. Materiāla spēju absorbēt skaņu var palielināt ar papildu perforāciju. Sevišķi svarīgi to izveidot blīviem materiāliem. Tādā pašā nolūkā plātnēm veido raupju, grubuļainu faktūru ar spraugām un plaisām, bet tās savukārt pārklāj ar krāsām, kas veido porainu segumu.
Tradicionālie būvmateriāli - betons, tērauds, būvkeramika, stikls un pat koks ir masīvi, vairāk vai mazāk labi skaņas vadītāji, tāpēc, lai no tiem varētu izveidot skaņizolējosas sienu un pārsegumu konstrukcijas,to biezumam būtu jābūt iespaidīgam un tas kļūtu ekonomiski nepamatots. Tāpēc tiek ražoti speciāli materiāli ar kompozītveida, porainu, šķiedrainu, bet vienlaikus arī pietiekami blīvu makrostruktūru, kuriem ir īpaši izteiktas skaņu un vibrācijas slāpējošas, absorbējošas un izolējošas spējas. Šādus materiālus sauc par skaņizolācijas jeb trokšņus slāpējošiem materiāliem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register