Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:365642
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.12.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Sinhronajos reaktīvajos dzinējos biežāk izmanto rotorus, kuri konstruktīvi atšķiras no asinhronā dzinēja parastāīsi slēgtā rotorā tikai ar cilindriskajā virsmā aksiālā virzineā izveidotiem iedobumiem, kas veido rotora izciļņus (1. a att.), ka arī masīvus feromagnētiska materiāla rotorus ar izciļņiem (1. c att.). Labākus rezultētus uzrāda dinēji ar slāņainu rotoru (1. b att.), kuriem magnētiskā pretestība garenass virzienā daudzkārt mazāka nekā šķērsass virzienā.
Izrādās, ka, jo atšķrīgākas ir magnētiskās ķēdes pretestības rotora garenass un šķērsass virzienos, jo labēkas ir sinhrono reaktīvo mikrodzinēju īpašības. Tādēļ izmanto cilindriska formas slāņainus rotorus (1. b att.), kuri kuri sastāv no alumīnija cilijndra un elektrotehniskā tērauda skārda paketēm, kas ievietotas cilindrā tā izgatavošanas laikā. Tāda rotora magnetiskā pretestība garenass virzienā daudzkārt mazāka nekā šķērsass virzienā.
Tā kā sinhronie reaktīvie mikrodzinēji neattīsta palaišanas momentu (Mp=0), tad šo mikrodzinēju palaišanai izmanto asinhrono palaišanas paņēmienu: rotoros, kuri salikti no elektrotehniskā tērauda skārdiem ar izciļņiem, ievietots īsi slēgts palaišanas tinums – „vāveres rats” (1. a att.), bet mikrodzinējos ar masīvu tērauda rotoru (1. c att.) palaišanas tinumu atvieto pats masīvais tērauda rotors, kurā statora rotējošā plūsma izraisa indukcijas (rotora) strāvas.
Masīvi tērauda rotori ir mikrodzinējiem, kurus palaiž tukšgaitā (mazs Mp).
Sinhronā reaktīvā mikrodzinēja statora konstruktīvais izveidojums ir tāds pats kā asinhrona dzinēja statoram. No elektrotehniskā tērauda skārda saliktā statora rievās ievietoto trīsfāzu vai divfāzu tinumu (kondensatora mikrodzinēji) pieslēdzot trīsfāzu vai vienfāzes maiņstrāvas tīklam, rodas rotējošais magnētiskais lauks (riņķveida vai eliptisks).
Rotoru konstruktīvais ir dažāds, bet visi tie ir bez ierosmes tinuma un bez pastāvīgajiem magnētiem. Tādējadi mikrodzinējā vienīgo magnētisko lauku, kas magnetizē rotoru, rada statora tinumos plūstošās strāvas.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register