Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:917086
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.07.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  3DS Max 2010    5
1.1.  3DS Max 2010 interfeiss    5
2.  Komandu panelis    10
3.  Modifikatori un materiālu redaktors    15
  Secinājumi    17
  Priekšlikumi    18
  Izmantotā literatūra    19
  Pielikumi    20
Extract

Ievads
Ļoti daudz multfilmas mūsdienas tiek veidotas izmantojot datorgrafiku, varētu teikt, ka jaunie arhitektūras projekti vispirms tiek izstrādāti grafiski un pēc tam tos tikai realizē. Mašīnbūvē, automātikā, vides plānošanā, arhitektūrā, animāciju veidošanā, filmu specefektu, kā arī personāžu veidošanā – visās šajās jomās tiek izmantota datorgrafika. Un tai ir ļoti liela nozīme, jo ikkatras baudāmas filmas neatņemama sastāvdaļa ir datorgrafika. Ar mūsdienu datorgrafika spēj paveikt daudz un ļoti ieekonomēt cilvēku darbu. Jaunākajās filmās uzsvaru liek tikai uz datorgrafiku. Nav jātērē nauda par milzum lielu tērpu gatavošanu, bezjēdzīgu filmu dekorāciju iznīcināšanu. To visu var paveikt ar datorgrafiku.
Tomēr, ne visi datormākslinieki modelēšanas programmās izmanto animāciju un specefektu veidošanai. Tāpat tās tiek izmantotas attēlu veidošanai. Ir daudz interneta vietņu, kur topošie un jau pieredzējušie datormākslinieki izstāda savus darbus un ļauj tos apskatīt pārējiem māksliniekiem, un ļauj tos arī kritizēt. Kritika ir laba lieta. Ja cilvēks apzinās pats, ka viņa darbos ir kļūdas, bet pats viņš nespēj tās ieraudzīt – viņš turpmākos darbus veiks ar tieši tādām pašām kļūdām. Tāpēc, uzskata, ka ir vajadzīga kritika un ierosinājumi.
Kursa darbs tiek veidots, lai piesaistītu jauniešu uzmanību šāda veida programmām, jo tām ir perspektīvas nākotnē un, redzot to, kāds ir datorgrafikas pieprasījums mūsdienās, jādomā, ka šī nozare tikai attīstīsies. Latvijā jau ir ļoti daudz cilvēku, kas nodarbojās ar datormodelēšanu, daudzi pat ir ļoti zinoši datormodeletāji. Taču, katrs topošais datormodelētājs ir individuāls, lai izveidotu kādu nopietnu projektu. Latvijā ir izdota viena datoranimācijas multfilma: „Jezga džungļos”. Multfilma tika izdota 2008. gadā un guva diezgan plašu skatītāju atbalstu. Tieši tāpēc vajadzētu radīt mūsdienu Latvijas jauniešos interesi par šāda veida animēšanu. Taču tam visam var būt arī nevēlams rezultāts – varētu rasties par daudz interesentu un beigās rastos problēmas nevis tieši ar nodarbinātajiem, bet gan ar vietām, kur nodarbināt.
Kursa darba mērķis:
1. Radīt interesi par 3DS Max datormodelēšanas programmu.
Kursa darba uzdevumi:
1. Iepazīstināt ar 3DS Max programmas darba vidi,
2. Iepazīstināt ar navigāciju 3DS Max programmā,
3. Iepazīstināt ar programmas elementārākajām figūrām,
4. Iepazīstināt ar vienkāršākajiem modifikatoriem,
5. Iepazīstināt ar gaismu pielietošanu scēnās,
6. Iepazīstināt ar vienkāršākajām renderēšanas iespējām.

Turpmāk darbā tādi vārdi kā: advanced shaders, ambient occlusion un subsurface scattering, dynamic simulation, particle systems, radiosity, normal map creation, V-Ray, Brazil, Maxwell Render, finalRender, Auto Grid, Graphite Modeling, kā arī lielākā daļa modifikatoru - netiks pārtulkoti uz latviešu valodu, jo latviešu valodā daudziem terminiem nav tulkojuma vispār. Daudziem vārdu savienojumiem nav tulkojuma, un par cik tie ir vārdu savienojumi, katru savienojuma daļu pārtulkot burtiski nedrīkst, jo tad pazūd visa savienojuma jēga un latviski tas sāk izklausīties banāli. Darbā nedrīkst būt daļēji pārtulkoti svešvārdi. Programma latviešu valodā nav izdota un latviskot terminus attiecībā uz šo programmu lietotāji neiesaka, jo Latvijā šai programmai nav tik liela pieprasījuma. Visos latviešu forumos datormodelētāji šos angliskos terminus pārveido žargonos, kas ir ļoti līdzīgi angliskajiem terminiem. Šādi viņi neizdara lielu atkāpi no angļu valodas, taču savstarpēji saprot, par ko iet runa.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register