Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,48 (12%)
Discounted price*:
3,51
Purchase
Add to Wish List
ID number:867857
Author:
Evaluation:
Published: 09.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Time period viewed: 2010.g. - 2014.g.
Extract

Tāpat NEPLP nosūtīja vēstuli uzņēmuma “Viasat” vadītājam Baltijas valstīs Raivo Rostam, kurā aicina ievērot NEPLP 3. aprīļa lēmumu par programmas “Rossija RTR” retranslācijas ierobežošanu Latvijas teritorijā. NEPLP vēstulē “Viasat” norāda, ka minētais lēmums tika pieņemts saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2010/13/ES (Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva) 6. pantā, EPLL 19. panta piektās daļas pirmajā punktā, 26. panta 3. un 4. punktā noteikto, ņemot vērā, ka satelītoperators VIASAT programmu izplata, neizdarot tās saturā nekādus grozījumus.
Šāds lēmums par televīzijas kanāla retranslēšanas ierobežojumu ir solis, kas norāda NEPLP veikto funkciju nepieciešamību un nopietnību. Ka EPL ir jāizvērtē informācija, kas tiek pausta savu programmu vai televīzijas kanāla ietvaros. Ka atbildības pakāpe var būt augsta – līdz pat TV kanāla vai programmas slēgšanai, neaprobežojoties tikai ar brīdinājumiem vai naudas soda piemērošanu.
NEPLP savas uzraudzības funkcijas veic ikdienā, izskatot jautājumus, kas skar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības attīstību un uzraudzību. Ir izstrādāta elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālā stratēģija 2012.-2017. gadam, kurā liela uzmanība veltīta nepieciešamajiem grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Starp minētajiem grozījumiem ir ietverti arī jautājumi par plašsaziņas līdzekļu pārkāpumu kontroli, subtitrēšanas, un citi būtiski elektronisko mediju darbības aspekti.
Ir pamats domām, ka nākotnē TV programmu un kanālu uzraudzīšanas funkcija varētu būt tik tālu attīstīta un minētās funkcijas atrunātas un juridiski nostiprinātas, lai pārkāpuma veicējiem nerastos iespēja apiet vai pārkāpt likumā noteiktās robežas.
NEPLP plāno arī nelicencēto televīzijas piegādātāju apkarošanu, sākot bloķēt pieeju pārkāpēju interneta domēniem un IP adresēm. Pagaidām gan tas nav iespējams, jo nav izstrādāta attiecīgā likumdošana. Tāpat Iekšlietu ministrijas, Satiksmes ministrijas, NEPLP un sakaru kompānijas «Lattelecom» pārstāvji ir tikušies ar medijiem, lai aktualizētu nelegālās televīzijas jeb TV pirātisma problēmu Latvijā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,88 €
Work pack Nr. 1345515
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Televīzijas kanālu slēgšanas iespējas un tiesiskais pamatojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/867857

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register