Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,88 (16%)
Discounted price*:
4,61
Purchase
Add to Wish List
ID number:598338
Evaluation:
Published: 07.01.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Extract

NOBEIGUMS
Izanalizējot visu iegūto informāciju, kas tika savākta kursa darba izstādes rezultātā, autore secināja sekojošo.
Narkotiskās vielas nodara būtisku kaitējumu veselībai. Šo vielu lietošanas rezultātā var parādīties slimīgs ieradums, noturīga psihiska un fiziska atkarība, kas veicina to lietošanu arvien lielākās devās, kas izraisa tādu smagu slimību kā narkomānija. Narkomānija sabiedrībā tiek uzskatīta par saslimšanu, taču tā apdraud sabiedrības drošību un tāpēc par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu, glabāšanu un izplatīšanu iestājas kriminālatbildība. Personas, kas atrodas narkotisko un psihotropo vielu ietekmē var izdarīt arī citus noziedzīgos nodarījumus un apdraudēt sabiedrības drošību. Praksē dažkārt pastāv problēma ar narkotiskām un psihotropām vielām saistīto noziedzīgo nodarījumu konstatēšanā, to kvalificēšanā un noziedzīgā nodarījuma sastāva subjektīvās puses pierādīšanā.
No krimināltiesību viedokļa narkotisko un psihotropo vielu iedalījumam klasēs nav būtiskas nozīmes, svarīga ir tikai to piederība normatīvajos aktos noteiktajiem sarakstiem, kas attiecina konkrētas narkotiskās vielas pie sevišķi bīstamām, ļoti bīstamām un bīstamām narkotiskām vai psihotropām vielām, kā arī to tīru narkotisko vielu daudzumam, kas ir maisījumā. Tam ir nozīme, jo gadījumā, kad narkotisko vielu daudzums nesasniedz noteiktos minimālos apmērus, vainīgās personas darbībās nav noziedzīga nodarījuma sastāva, jo narkotisko vai psihotropo vielu daudzums nav pietiekošs, lai personu varētu saukt pie kriminālatbildības.
Veicot pastāvošās tiesu prakses izpēti autors konstatēja, ka ar narkotiskām un psihotropām vielām saistītajās lietās, tika konstatēts, ka visbiežāk tiesas nosaka vainīgām personām nosacītu brīvības atņemšanas sodu. Autores skatījumā, liels mīnuss ir tam, ka tiesa savā kompetences robežās nevar personām, kas tiek notiesātas piespriests piespiedu ārstēšanos no narkotisko, psihotropo vai toksisko
vielu atkarības, ja šī persona tam nepiekrīt, un netiek sasniegts kriminālsoda mērķis, proti, persona netiek atturēta no tālākās noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,84 €
Work pack Nr. 1369580
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ar narkotiskām un psihotropām vielām saistīto noziedzīgo nodarījumu krimināltiesiskais raksturojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/598338

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register