Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,99
You save:
0,45 (15%)
Discounted price*:
2,54
Purchase
Add to Wish List
ID number:117627
Evaluation:
Published: 27.08.2015.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Piedāvātie risinājumi
Baltā cepure (saistīta ar objektīviem faktiem): 30% darbinieku uzņēmumā strādā jau varākus gadu desmitus un uzņēmumā strādā arī saldumu vecmeistari, kuri gatavo saldumus vairāk kā 40 gadus. Šie darbinieki ir vai tuvojas pensijas vecumam, būtu jādomā par darbinieku paaudzes maiņu uzņēmumā. Laima ir viens no retajiem uzņēmumiem Eiropā, kas veic pilna cikla šokolādes pārstrādi, balstoties uz daudzu gadu laikā iegūto pieredzi un nostiprinātām tradīcijām.
Sarkanā cepure (saistīta ar emocionālo skatījumu): fakts, ka šie pieredzes bagātie strādnieki drīs dosies pensijā, nav īpaši iepriecinošs, jo tādā veidā var tikt zaudētas gadiem ilgi uzkrātās tradīcijas un laika gaitā iegūtās prasmes, jo šo iemaņu nodošana potenciālajiem uzņēmuma darbiniekiem nav vienkārša; tradīcijām bagātais uzņēmums noteikti meklē uzticamus darbiniekus un meistarus, kas spētu salīdzinoši īsā laikā apgūt ražošanas procesā nepieciešamās tradicionālās iemaņas un tās pēc tam nodot tālāk arī nākamajām paaudzēm tādā pašā kvalitātē. Ja uzņēmums nespēs efektīvi veikt darbaspēka paaudzes nomaiņu, tad uzņēmums var ciest ievērojamus zaudējumus. Fakts, ka uzņēmuma darbinieki ir bijuši uzticami uzņēmumam vairākus desmitus gadu, bez šaubām apliecina paša uzņēmuma darbības stabilitāti un drošumu. Savukārt jauni darbinieki varētu uzņēmumā ieviest kādas pozitīvas pārmaiņas.
Melnā cepure (saistīta ar kritisku idejas izvērtēšanu jeb draudi, briesmas, neveiksmes): ideja, ka līdzšinējie darbinieki būtu jānomaina ar jauniem, var vērtēt kā neizbēgamu – uzņēmumam noteikti būs jāsaskaras ar šo problēmu gan tuvākajā nākotnē, gan arī turpmāk. Līdzšinējo darbinieku maiņa var radīt uzņēmumam zaudējumus, jo jāiegulda papildus līdzekļi jaunu darbinieku atlasē, tad apmācīšanā, un beigās var izrādīties, ka šī atlase un apmācīšana ir bijusi neveiksmīga, t.i., potenciālais jaunais darbinieks var pārdomāt un atteikties no darba šajā uzņēmumā, vai arī darbinieks, kas sākotnēji licies uzticams, var izrādīties uzņēmumam zaudējumus nesošs. Uzņēmums var saskarties ar problēmām, meklējot jaunos darbiniekus; ir jāveic darba tirgus izpēte, lai uzzinātu, vai ir darba piedāvājums uzņēmumam vajadzīgo speciālistu kvalifikācijās. Neizdevīgs var būt arī potenciālo darbinieku dzīves vietas factors, iespējams, ka potenciālo darbinieku ir daudz, tikai to dzīvesvietas atrodas simtiem kilometru talu no uzņēmuma faktiskās atrašanās vietas. Salīdzinoši ļoti liela daļa uzņēmuma darbinieku ir ar vairāku desmitu gadu pieredzi, kas like domāt, ka var notikt diezgan plaša un strauja darbinieku rotācija, kas var radīt papildus saspīlējumu uzņēmumā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,79 €
Work pack Nr. 1349196
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „AS "Laima" vispārējs raksturojums, uzņēmuma problēmu apskatīšana un risināšana”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/117627

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register