Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
0,78 (13%)
Discounted price*:
5,21
Purchase
Add to Wish List
ID number:324760
Author:
Evaluation:
Published: 27.02.2020.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    6
  Audzēkņu sagatavotības vērtējums, sagatavošanas procesa mērķi, uzdevumi    6
  Sportistu grupas raksturojums (vecums, dzimums u.c. faktori)    6
  Kontrolvingrinājumi sagatavotības novērtēšanā    6
  Sportistu uzrādīto rezultātu analīze    9
  Sportistu sagatavošanas procesa mērķis šajā mācību gadā (notikumi, sacensība    9
  Būtiskāko sagatavošanas veidu un to uzdevumu raksturojums sezonā (fiziskā, tehniskā, taktiskā, integrālā, teorētiskā, psiholoģiskā)    9
  Treniņu darba plānošana    11
  Sporta veida gada cikla periodu mērķi    11
  Fiziskās īpašības un to attīstīšanas metodes    12
  Daudzgadu treniņa posmi    13
  Bērnu attīstības sensitīvie posmi    14
  Treniņu gada plāns    15
  Treniņu mezocikla (mēneša) plāns    22
  Treniņu mikrocikla (nedēļas) plāns    23
  Treniņu nodarbības konspekts    28
Extract

2.6. Treniņu mezocikla(mēneša) plāns sagatavošanās periodā
Mezocikla (mēneša) plāns – sagatavošanās perioda otrā posma februāra mēnesim. Tā kā šajā periodā uzsvars ir uz prasmju paaugstināšanu ,tad galvenais uzdevums un mērķis ir virzīt visu uzmanību uz tehnisko un taktisko sagatavošanu. Treniņi ar VFS un SFS būs samazināti, toties tehniskā un taktiskā sagatavošana aizņems 50% +20%no dienas treniņu laika.
februāris – kopējais treniņu dienu skaits ir 16(nedēļā 4 dienas),treniņu stundu skaits – 32(nedēļā 8h)
VFS – spēka un ātruma attīstīšana un individuālie uzdevumi- 1ned.-2st., 2ned.-2st., 3 ned.-2st., 4 ned. – 3st.(9h kopā)
Fizisko īpašību attīstīšanā un izkopšanā efektīvākais ir apļa un intervāla treniņš, kā arī bērniem tādā vecumā – kustību rotaļas. Izmantojamo līdzekļu klāsts ir neierobežots. Šis treniņa posms var būt ari iesildošais, kur tiek izmantotas dažādas kustību rotaļas, skriešana, lekšana. Fiziskie vingrinājumi(VFS līdzekļi)- ar/bez priekšmetu, pie/uz rīkiem, skrējieni, pāru un izometriskie(spēka) vingrinājumi, stafetes, ari citas sporta spēles. Tā kā VFS treniņu slodze ir samazināta šajā laika, tad tikai kādus 20% no treniņa laika aizņem fiziskie vingrinājumi.

SFS – lēcienu un to izturības izkopšana, reakcijas un pārvietošanās ātruma attīstīšana, gremdes spēcīguma attīstīšana, kā arī lokanības attīstībai – 1.ned.-1st., 2ned.- 1st., 3ned- 1st., 4ned.- 0( 4h)
Volejbolā SFS mērķis ir attīstīt un pilnveidot tās specifiskās fiziskās īpašības, kuras nodrošina šajā spēlē augstu darbības efektivitāti. Tātad volejbola spēlē svarīgākās īpašības – reakcijas/kustības ātrumam, ātruma spēkam, atsperīgumam. SFS līdzekļi – visi no VFS ar specifisku ievirzi volejbolā, tuvinošie un imitācijas vingrinājumi ar/bez priekšmeta. SFS kustību tehnikas vingrinājumi : tā kā kustību un pārvietošanās ātrums saistīts ar reakcijas ātrumu, tad labākie vingrinājumi ir skrējieni maksimālā ātruma 10-30m, dažādu virzienu skrējieni, stafetes ar šķēršļu pārvarēšanu. Lēcienu attīstīšanai vislabāk darbojas pretestības(ar espanderiem uc.) vingrinājumi, uzlēcieni, ar ieskrējienu lēcieni. SFS piespēlēm- pretestības vingrinājumi (pildbumbas,hanteles,mazas bumbiņas uc.), servēm – servju imitācijas vingrinājumi ,metot priekšmetus tālumā, gremdēm – līdzīgi kā pie servēm, tikai sagatavošanās posmā palielina priekšmetu svaru. Arī šajā posmā SFS slodze ir samazināta uz 20%,jo galvenais tomēr ir tehnikas un taktikas treniņu daļa. Un daudzas rotaļas ar bumbas pielietošanu pieder pie SFS.

Tehniskā sagatavošana – augšējās/apakšējas piespēles, apakšējā priekšējā serves ,lēcienu un kritienu tehnikas attīstīšana, gremdes ar un bez lēciena, bumbas pārvaldīšana jebkurā kustībā vai vingrinājumā, aizsardzības kustības pa laukumu, bumbas (pirmās piespēles) uzņemšanas pilnveidošana– 1.ned -3st.,2ned. – 3st.,3ned.-3st.,4ned.-3st.(12h kopā)
Šim periodam svarīgākā ir tehniskā sagatavošana, tāpēc treniņa lielāko laika daļu aizņem tehniskie un taktiskie vingrinājumi(50%+20%). Tehniskās sagatavošanas vingrinājumi – tuvinošie ,imitācijas vingrinājumi ar/bez priekšmeta, vingrinājumi pie speciāliem volejbola trenažieriem, specifiskie tehnikas paņēmieni – pa vienam, pāros, grupās, specifiskās rotaļas, kā arī treniņa volejbola spēles imitācija, darbs pie tīkla,pie sienas. Tehniskā sagatavošana ir cieši saistīta ar speciālo SFS sagatavošanu, jo pamats jau nāk no VFS un SFS, kur tehniskajos treniņos pie fiziskā jāpievieno tehnika. Tā kā šis ir sagatavošanas perioda otrais posms, kur uzsvars tiek likts uz tehnisko sagatavošanu ,tad pārsvarā visi vingrinājumi būs tendēti uz kustību tehniku(reakcijas ātrums, kustības /pārvietošanās ātrums ,ātruma spēks),lēcienu un piespēlēm, servēm ,gremdēm. Samazinot fiziskos vingrinājumus ,palielinām tehniskos un taktiskos vingrinājumus.

Taktiskā sagatavošana – 3 galvenie taktikas paņēmieni (serve, gremde, aizsardzības pārvietošanās )gan individuāli, gan komandā. Tātad individuālās- serves un gremdes, komandas – uzbrukuma un pārvietošanās taktika – 1ned.- 1st.,2ned. -1st.,3ned. – 1st., 4ned. – 0st.
Volejbola spēles taktikas apmācība cieši saistīta ar tehnikas paņēmienu izpildes pilnveidošanu un attīstīšanu. Tātad ,jo augstāka tehnika ,jo sarežģītāka taktika, bet bērniem šajā vecuma posmā jebkuri taktiskie vingrinājumi un paņēmieni ir sarežģīti un grūti. Šeit tiek izmantoti tādi līdzekļi kā tehnikas paņēmienu izpilde dažādās variācijās, taktiskās domāšanas attīstīšana, spēles pietuvinātas volejbola spēlēm, bet ar matemātiskiem uzdevumiem, lai attīstītu domāšanu, veicinātu iztēli un attīstītu automātiski izstrādātas kustības. Šajā posmā taktikai ir veltīti 20% no dienas treniņu laika – uzbrukuma un aizsardzības taktikas attīstīšanai ,kur abas ir cieši saistītas.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Gada treniņu plāns volejbolā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/324760

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register