Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:699500
 
Evaluation:
Published: 19.11.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  NOZIEDZĪGAS UZVEDĪBAS MOTIVĀCIJAS JĒDZIENS UN NOZĪME    4
2.  NOZIEDZĪGAS UZVEDĪBAS MOTIVĀCIJAS VEIDI    5
2.1.  Pašapliecināšanas motīvi    5
2.2.  Aizsardzības motīvs    7
2.3.  Aizvietošanas motīvs    8
2.4.  Spēļu motīvs    9
2.5.  Attaisnošanas motīvs    10
3.  NOZIEDZĪGA NODARĪJUMA MOTIVĀCIJAS NOTEIKŠANA    12
  NOBEIGUMS    13
  IZMANTOTAS LITERATŪRAS SARAKSTS    14
Extract

NOBEIGUMS
Noziedzīgas uzvedības motīvu noteikšana krimināldarbībā ir nepieciešama, lai varētu nodrošināt pienācīgu valsts iedzīvotāju aizsardzību. Tomēr ar šo vajadzību ir saistīti noteikti riski, ko dažreiz nav iespējams novērst. Izanalizējot dažādus informācijas avotus, šajā darbā var secināt, ka ir diezgan sarežģīti noteikt pareizo noziedzīgas uzvedības motivāciju. Bez pareizas motīvu noteikšanas varētu iestāties grūtības pareizi piemērot Krimināllikumā noteiktas normas un attiecīgi – sodu. Tas ir izskaidrojams ar to, ka soda galvenais mērķis ir nevis sodīt, bet – mācīt. Būtībā likumos paredzēta atbildība ir noteikta, lai personas, kas pārkāpa likumus, pēc soda izciešanas vairs atkārtoti neveica noziedzīgas darbības.
Personas motivācija pa tiešo ir saistīta ar emocijām. Mijiedarbojoties emocijas un psiholoģiskais stāvoklis rada noteiktu motīvu. Kriminālprocesā ir svarīgi ne tikai apskatīt personas psiholoģiskus aspektus, bet arī dzīves notikumus un kādos apstākļos persona vispār ir dzīvojusi. Neapskatot kaut vienu no šiem aspektiem varētu mainīt rezultātu, proti motivācijas noteikšanu. Autoresprāt, nav pieļaujams ņemt vērā tikai dzīves apstākļus, jo ļoti bieži noziedzīgas uzvedības motīvi nav saistīti ar augstu vai nelabvēlīgu dzīves līmeni. Lielākoties, viss ir atkarīgs no paša cilvēka un viņa noteiktas izvēles.
Darbā vairāk tika apskatītas juridiskas psiholoģijas grāmatas. Dažādi autori izvirzīja sekojošas noziedzīgas darbības motīvus: Pašapliecināšanas, aizsardzības, aizvietošanas, spēļu un attaisnošanas. Pašapliecināšanas motīvs izpaužas personas vēlmē aizstāvēt un pāradīt sevi sociālā, psiholoģiskā un individuālā līmenī. Aizsardzības motivācija, ka varētu likties, nav tik bīstama. Tas ir izskaidrojams ar to, ka primāri šo motīvu izpaušanu var identificēt kā parasto aizsardzības gadījumu. Problēma pastāv tajā, persona ļoti bieži pati izdomā, ka pastāv draudi, kaut gan patiesībā nekādas bīstamības nebija. Darbā arī tika minēti piemēri, kas varētu sīkāk izprast šī motīva būtību.

Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register