Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,77 (14%)
Discounted price*:
4,72
Purchase
Add to Wish List
ID number:694832
Author:
Evaluation:
Published: 11.07.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Akts ir dokuments, ko sagatavojušas vairākas personas (parasti vismaz trīs), kur fiksē faktu vai notikumu. Akta datums ir tā sagatavošanas (notikuma vai fakta fiksēšanas) datums. ja noteikts, nepieciešams apstiprinājums, akts juridisko spēku iegūst pēc apstiprināšanas (2. pielikums).
Ziņojums – organizācijas vai tiešajam vadītājam adresēts dokuments, kas satur vispusīgu konkrēta jautājuma izklāstu ar ziņojuma sagatavotāja secinājumiem un priekšlikumiem. [4;138]
Protokols – fiksē sanāksmes, sēdes, apspriedes u.c. gaitu un lēmumu pieņemšanu. protokola datums ir sēdes datums, protokolu paraksta sēdes vadītājs un protokolētājs. protokolu parasti noformē pēc sēdes, bet jābūt noteiktam dienu skaitam vai datumam, līdz kuram tas jāpaveic. Protokola sākumā nosauc sanāksmes dalībniekus, darba kārtības jautājumus, fiksē norises gaitu.
Izziņa ir fakta vai notikuma apliecinājums. Izziņu raksta uz iestādes, organizācijas, uzņēmuma veidlapas vai izgatavo ar datortehnikas palīdzību, visbiežāk uz A5 formāta papīra. Izziņu izsniedz uz organizācijā esošo dokumentu pamata. ja izziņā minēta finansiāla rakstura informācija, summa rakstāma gan ar cipariem, gan ar vārdiem. Izziņā var norādīt arī adresātu. Ja izziņu noformē uz A5 formāta papīra, tad var nenorādīt rekvizītu “teksta satura atklāsts” (3. pielikums).
Paskaidrojums – dokuments, kas paskaidro atsevišķu pamatdokumentu – plānu, pārskatu, bilanci, projektu utt. [4;139]
Pilnvara apliecina oficiāli piešķirtas tiesības ko darīt pilnvaras devēja (atsevišķas personas, institūcijas utt.) vietā un vārdā (4. pielikums). [4;140]
Izziņu un pārskata dokumentiem ir šādas daļas: teksts, rekvizīti (iestādes emblēma, iestādes pilns nosaukums, iestādes reģistrācijas numurs, pasta adrese, norāde par sakaru līdzekli, apstiprinājums (ja tas ir noteikts tiesību aktā vai ar dokumenta izstrādi saistītās puses par to ir vienojušās), dokumenta veida nosaukums, parakstīšanas vietas nosaukums, datums, numurs, teksta satura atklāsts, norāde par pievienoto dokumentu (ja tāds ir), paraksts, zīmoga nospiedums, (ja tas ir noteikts tiesību aktā vai par to ir vienojušās ar dokumenta izstrādi saistītās puses), izstrādātāja uzvārds un dienesta tālruņa numurs).
Izziņu un pārskata dokumenta izstrādāšanas laikā uz dokumenta var tikt noformētas dienesta atzīmes: vīza un atzīme par datu ievadīšanu informācijas sistēmā.

Šeit būs paraugi, kā pareizi izstrādāt un noformēt aktus……

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,81 €
Work pack Nr. 1159240
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Izziņu un pārskata dokumenti”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/694832

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register