Author:
Evaluation:
Published: 10.05.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
  • Research Papers 'Mārketings', 1.
  • Research Papers 'Mārketings', 2.
  • Research Papers 'Mārketings', 3.
  • Research Papers 'Mārketings', 4.
  • Research Papers 'Mārketings', 5.
  • Research Papers 'Mārketings', 6.
  • Research Papers 'Mārketings', 7.
  • Research Papers 'Mārketings', 8.
  • Research Papers 'Mārketings', 9.
  • Research Papers 'Mārketings', 10.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Tirgus segmentēšanas veidu raksturojums    3
2.  Preces pozicionēšanas tirgū variantu raksturojums    6
  Izmantotā literatūra    10
Extract

Servisa diferencēšana var veikt vēl plašāk. Piemēram, General Electric ne tikai ražo, pārdod un uzstāda modernas iekārtas slimnīcās, bet arī organizē personāla ( kas strādās ar šo iekārtu) apmācību.
Apkalpošanas kvalitāte ir atkarīga no uzņēmuma darbiniekiem, kuri sniedz šos pakalpojumus. Tāpēc daudzi uzņēmumi par konkurētspējīgām priekšrocībām uzskata un piedāvā sava personāla īpašības un darbību. Šajā jomā veidojas arī noteikta diferencēšana pēc darbinieku reputācijas. Piemēram, kompānijās Singapore Airlines un Mc. Donald’s ir laipni darbinieki;
Kompānijas IBM un Microsoft strādā profesionāli un apdomīgi cilvēki; kompānijā Disney darbojas draudzīgi un komunikabli cilvēki; Visos gadījumos kompānijas vadība organizē speciālu darbinieku trenēšanu un apmācību, jo tikai tad, kad darbinieki patiešām nodrošina priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem, ir pamats ar šīm priekšrocībām mēģināt iekarot mērktirgus. Daudzi uzņēmumi īsteno vienas konkurētspējīgas priekšrocības virzīšanu tirgū. Pēc mārketinga speciālistu domām jābūt vienai galvenai priekšrocībai, kura jāvirza tirgū un līdz ar to jānostiprina sava produkta pozīcijas. Šim viedoklim ir būtisks pamatojums: pircēji šo vienu konkurētspējīgo priekšrocību var vienkāršāk uztvert un atcerēties. Piemēram, pozīcijas „ izcila kvalitāte” , „ labākais serviss” , „zemas cenas”, vērtīgs produkts”, „ moderna tehnoloģija” ir pieejamas tirgū, jo atbilst pircēju gaidām, vēlmēm.
Bet mārketinga speciālistiem ir arī citi viedokļi un bieži vien uzņēmumi īsteno „ daudz konkurētspējīgu priekšrocību virzīšana tirgū” pozīcijas nostiprināšanu. Piemēram kompānija Steelcase, kas darbojas ar ofisu mēbelēm, nostiprina savas pozīcijas ar divām priekšrocībām, piegādes ātrums un uzstādīšanas kvalitāte. Volvo automobiļu pozīcijas nostiprinātas ar priekšrocībām: drošums un ilgstoša lietošana. Gandrīz visas pazīstamās automobiļu kompānijas savā mārketinga stratēģijā pamatojas uz vairākām konkurētspējīgām priekšrocībām un šī pieeja nodrošina stabilas pozīcijas tirgū.
Taču daudzu priekšrocības virzīšanas stratēģijas pieredze atklāj arī tās negatīvās sekas. Pirmkārt, draud jau kādreiz iekarotas pozīcijas zaudēšana, jo pircēji var neuztvert daudzās, bet tikai vienu konkurētspējīgu priekšrocību un secināt, ka tieši šī produkta īpašība konkurentiem ir labāka. Otrkārt, pircēju gaidas var būt maldīgas, jo ne visiem produktiem uzņēmums var nodrošināt vislabāko konkurētspējīgu priekšrocību kombināciju. Šo īpašību savienojums var būt piemīt tikai vienam jaunajam modelim, bet pircēji to izplatīs uz visiem produktiem un rezultātā būs vīlušies.
Pieredze rāda, ka ne visas produkta konkurētspējīgās priekšrocības (pēc mārketinga menedžeru vērtējuma ) patiešām ir nozīmīgas un vērtīgas.

Author's comment
Atlants