Evaluation:
Published: 01.09.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās', 1.
  • Summaries, Notes 'Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās', 2.
  • Summaries, Notes 'Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās', 3.
  • Summaries, Notes 'Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās', 4.
  • Summaries, Notes 'Vācijas ekonomikas īpatnības un attīstības tendences mūsu dienās', 5.
Extract

Tādējādi, sociālās tirgus ekonomikas modelis ir kompromiss starp ekonomisko izaugsmi un vienlīdzīgu līdzekļu sadali. Sistēmas centrā ir valsts uzņēmējdarbība, kas nodrošina vairāk vai mazāk vienādu sociālās labklājības sadali sabiedrībā. Sociālā partnerība starp arodbiedrībām un darba devējiem nodrošina pietiekami spēcīgu sociālo pasauli. Reformas sociālā nodrošinājuma un darba tirgus struktūru sistēmās ir ar mērķi samazināt netiešās darbaspēka izmaksas un stimulēt ekonomisko izaugsmi tā, lai tā būtu ātrāka, nekā citās ES valstīs.
Otrkārt, ekonomiskās attīstības ceļu Vācijā iezīmē ar tā saukto "Reinas kapitālismu", ko raksturo ievērojama banku lomu ekonomikā. Bankas Vācijā ir lielākie akcionāri rūpniecības uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzēju uzņēmumiem, tāpēc nav nejaušība, ka bankas aktīvi iesaistās biznesa lēmumu pieņemšanas procesā. Tādējādi bankām Vācijas ekonomikā, ņemot vērā to reālo ietekmi uz uzņēmējdarbību, stāvoklis ir daudz augstāks un priviliģētāks, nekā citās valstīs.
Treškārt, kā jau iepriekš minēts, Vācijas ekonomikai ir raksturīgs diezgan augsts industrializācijas līmenis. Salīdzinājumā ar citām valstīm, Vācijas IKp ļoti lielu daļu sastāda rūpniecība.

Author's comment
Atlants