Author:
Evaluation:
Published: 28.03.2007.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Essays 'Koris un orķestris', 1.
Extract

Jauns un ļoti būtisks periods koru attīstībā sākās tālajā 1928. gadā, kad Jānis Mediņš tika noteikts par galveno diriģentu. Viņa vadībā, nostiprinājās jaunie muzikanti, un viņi vienmēr bija augstā līmenī – kvalitāte un daudzums. Ap 1930 gadu, orķestrī bija 37 muzikanti.
Sākot ar 1930.gada 3.Novembri, simfoniskais orķestris sastāvējo no 65 muzikantiem, kā arī sāka spēlēt plašākas auditorijas priekšā, koncertu zālēs, latviešu publikas priekšā. Avīzēs parādījās raksti par muzikantiem (orķestri). Kopsavilkumā visi šo orķertri vērtēja ļoti pozitīvi un šis orķestris tika atdzīts par labāko Rīgā.
Pateicoties Arvīdam Papuram, orķesris, papildus dzīvajām programmām radio, sāka sniegt vasaras sezonas koncertus Jūrmalā, sākot ar 1931. gada vasaru. Šī mūsu orķestra pieredze bija jaunums visā Eiropā. Līdz par 1940.gada vasarai bija 6 koncerti – Dzintaros, Bulduros, Majoros un Mellužos. Ka lielisks papildinājums mūsu orķestrim bijā, viesi no ārzemēm (diriģenti), tādi kā: Berdiaev (Polija), A. Briko(ASV), T.Hannikainen (Somija), F. Hoeslin (Vācija), N. Malko (Padomju savienība), L. Matachich (Dienvidslāvija) un G. Scheevoigt (Somija).

Atlants