Evaluation:
Published: 26.05.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 1.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 2.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 3.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 4.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 5.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 6.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 7.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 8.
  • Research Papers 'Globalizācijas izpausmes mūsdienu sabiedrībā', 9.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Globalizācijas par un pret   
  Globalizācijas un ekonomika   
  Nacionālā identitāte un globalizācija   
  Globalizācijas sociālie aspekti   
Extract

Globalizācijas sociālie aspekti.
Globalizācijas sociālie aspekti parāda, kā globalizācija ietekmē cilvēku dzīvi un darbu, viņu ģimenes un sabiedrību kopumā. Bieži radušās bažas un uzdoti jautājumi par globalizācijas ietekmi uz nodarbinātību, darba apstākļiem, ienākumiem un sociālo aizsardzību. Ārpus darba globalizācijas sociālajos aspektos ietilpst drošības, kultūras un identitātes iekļaušana vai izslēgšana, kā arī ģimeņu un kopienu saliedētība.
Globalizācija paver jaunas iespējas attīstībai un labklājības radīšanai. Bet pastāv dažādi viedokļi un uzskati par globalizācijas ekonomiskajām un sociālajām sekām, kas patiesībā ir atšķirīgā ietekme uz dažādām nozarēm, ekonomisko un sociālo dalībnieku interesēm un iespējām. Daži ir pārliecināti, ka pašreizējais globalizācijas modelis saasinājis tādas problēmas, kā bezdarbs, nevienlīdzība un nabadzība, bet citi apgalvo, ka globalizācija palīdz tās samazināt. Protams, šīs problēmas radās vēl pirms globalizācijas, bet ir skaidrs, ka globalizācijai, lai tā būtu politiski un ekonomiski ilgtspējīga, ir jāveicina šo problēmu mazināšana. Tādējādi globalizācijas mērķis sakrīt ar visu cilvēku vajadzībām.
Palielinoties globalizācijas sociālo aspektu skaitam, obligāti jānodrošina maksimāls labums visiem, gan vīriešiem, gan sievietēm. ES vispārējam mērķim vajadzētu būt pienācīgu darba apstākļu un nodarbinātības veicināšana. Ņemot vērā pasaules ekonomisko krīzi, globalizācijas sociālie aspekti ir vēl svarīgāki attīstībai un nabadzības samazināšanai. Lai cīnītos pret krīzi, būtiski ir paaugstināt sociālās aizsardzības līmeni, finansēt sociālās drošības tīklus un izmantot pienācīga darba programmu.(2.)

Atlants