Author:
Evaluation:
Published: 17.09.2007.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 1.
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 2.
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 3.
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 4.
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 5.
  • Research Papers 'Vilis Lācis “Zvejnieka dēls” ', 6.
Extract

Ar romānu “Zvejnieka Dēls” (1933-1934) Vilis Lācis Izcīna paliekošu vietu latviešu literatūrā. Tas ir viņa populārākais darbs kurš tulkots daudzās valodās, 1939. Gadā šo romānu uzņem filmā, pēc tam to otrreiz ekranizē 1957. Gadā. Kā arī romāna dramatizējums daudzas reizes iestudēts teātros.

Zvejnieku dzīves tēlojums.

Romāna darbība notiek zvejnieku ciemā Vidzemes jūrmalā 20. gadu beigās un 30. gadu sākumā. Šā romāna idejiski tematisko saturu veido Zvīņu ciema zvejnieku smagā cīņa par eksistenci, naids pret izsūcējiem un zvejnieku apmuļķotājiem, protests pret novecojušām zvejas metodēm un neveselīgām cilvēku attiecībām. Autors daudzpusīgi raksturojis zvejniekciemu un zvejniekus, viņu priekus un nedienas, sūro, riska pilno, bet nenodrošināto darbu.
“Šajā klusajā zemes stūrī dzīvo stipra un sīksta ļaužu cilts,” tā saka par saviem varoņiem Vilis Lācis. Zvejnieki nenogurstoši strādā, lai nopelnītu iztiku. Viena paaudze no otras manto darba rīkus, darba metodes un cerību reiz kļūt turīgākiem un neatkarīgākiem. Bet, lai arī cik liela ir loma, trūkums ir zvejnieku pastāvīgais pavadonis. Zivju uzpircēji ar draudzīgām runām un degvīna pudeli, izlikdamies par labdariem, paņem smagā darba augļus un nabadzība turpinās. …

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Vilis Lācis “Zvejnieka dēls””.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/289804

Send

Email has been sent