Author:
Evaluation:
Published: 01.04.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Used
  • Summaries, Notes 'Klasiskie demokrātijas modeļi - klasiskais, republikāniskais un liberālais', 1.
  • Summaries, Notes 'Klasiskie demokrātijas modeļi - klasiskais, republikāniskais un liberālais', 2.
  • Summaries, Notes 'Klasiskie demokrātijas modeļi - klasiskais, republikāniskais un liberālais', 3.
  • Summaries, Notes 'Klasiskie demokrātijas modeļi - klasiskais, republikāniskais un liberālais', 4.
  • Summaries, Notes 'Klasiskie demokrātijas modeļi - klasiskais, republikāniskais un liberālais', 5.
Extract

Senā Grieķijā pastāvēja vairākas pilsētvalsts, kurās pastāvēja monarhiskā un tirāniskā pārvalde. Bet, ar laika gaitu pierauga brīvo pilsoņu skaits, kas bija saistīts ar Peloponesas karu – sāka veidoties savdabīgs ekonomikas veids kā vergu ekonomika.
Pieauga vienlīdzības un solidaritātītes izpausme, tas tuvināja pilsoņus, un tālāk atdalīja tos no vergiem. Izmaiņas valsts politiskajā dzīvē un tas uzplaukums bija ievērojams, jo noteiktā ģeogrāfiskā platībā pastāvēja sašķelta sabiedrība, kur cilvēki dzīvoja blakus pilsētas vai lauku vidē. Šādās sabiedrības , saskarsmes ceļi bija diezgan ātri, notikumi izplatījās ātri, kā arī efekts no kāda lēmuma varēja parādīties īsā laikā.
Jautājumi par politisko vainu un atbildību bija gandrīz neizbēgami, un šķēršļi politiskai līdzdalībai, ko pauda sabiedrības vairākums nešķita tiks svarīgi. Un Atēnās pastāvošā tautas (demos) vara nebija nekas cits kā pieaugušo brīvo pieaugušo vīriešu pārvalde.
Demokrātijas ideja mūsdienas tika smelta no Atēnu demokrātijas priekšstatiem un galvenokārt no tādu filozofu rakstiem kā Platons, Aristotelis un Trusidess. Mēs uztvērām šo filozofu rakstītas idejas var būt pieņemti par amatu veidojot polisas demokrātijas bildi, bet arheoloģiskie atradumi un bildes parāda nedaudz citu. …

Author's comment
Atlants