• Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti un metodes pamatelementi

     

    Summaries, Notes5 Accounting

Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 1.
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 2.
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 3.
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 4.
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 5.
  • Summaries, Notes 'Grāmatvedības uzskaite, tās saturs un uzdevumi. Grāmatvedības uzskaites objekti ', 6.
Extract

LR grāmatvedības uzskaiti regulē divi likumi. Likums „Par grāmatvedību” nosaka vispārējo kārtību grāmatvedības iekārtošanā un uzskaites veikšanā. Likums „Par uzņēmuma gada pārskatiem” nosaka uzņēmuma gada pārskata saturu, šī pārskata atsevišķu rādītāju aprēķināšanas un atspoguļošanas kārtību, kā arī pašu pārskatu pārbaudes un iesniegšanu kārtību.
Likums „Par grāmatvedību” nosaka: 1) uzņēmumus, kuriem jākārto grāmatvedība (visiem UR reģistrētajiem, finansētiem no valsts un pašvaldību budžetiem, sabiedriskām un reliģiskām organizācijām, fondiem); 2) atbildīgo par grāmatvedības kārtošanu uzņēmumā (vadītājs, īpašnieks); 3) grāmatvedības organizācijas veidus (grāmatvedība kā pastāvīgs uzņēmuma dienests, speciālists uz līguma pamata, īpašnieks); 4) grāmatvedības reģistru kārtošanu latviešu valodā; 5) ierakstu izdarīšanu reģistros tikai uz attaisnojošu dokumentu pamata; 6) kļūdu labošanas paņēmienus dokumentos un reģistros; 7) kases operāciju uzskaites kārtību; 8) grāmatvedības dokumentu glabāšanas termiņus; 9) gada pārskata sastāvu; 10) grāmatvedības metodisko vadību, atbildību par likuma pārkāpumiem.
Likums „Par uzņēmumu gada pārskatiem” nosaka: 1) uzņēmumus, uz kuriem tas attiecas (neattiecas uz zemnieku un zvejnieku saimniecībām un individuālajiem uzņēmumiem, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem nepārsniedz 45000 latu iepriekšējā pārskata gadā, uz kredītiestādēm, apdrošināšanas sabiedrībām, no budžeta finansētajām iestādēm); 2) gada pārskata sastāvu; 3) gada pārskata rādītāju un to aprēķināšanas kārtību; 4) līdzekļu un saistību novērtēšanu; 5) gada pārskata pārbaudes un iesniegšanas kārtību. …

Author's comment
Atlants