Author:
Evaluation:
Published: 06.02.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 1.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 2.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 3.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 4.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 5.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 6.
  • Summaries, Notes 'Ekonomiskā situācija un problēmas Latvijā', 7.
Extract

Pasaules Banka ir dibināta 1944.gadā Bretonvudas konferences laikā, kad ir dibināts arī Starptautiskais Valūtas fonds. Pasaules Bankas mērķis ir sekmēt privātā sektora attīstību, uzlabot valsts sektora pārvaldi, stiprināt pašvaldību institūcijas, finansēt cilvēkresursu attīstību un izveidot efektīvāku sociālās nodrošināšanas sistēmu. Līdz šim Pasaules Banka bija apstiprinājusi 17 Latvijas projektus kopumā par 394 milj. ASV dolāru. Uz 2005.gada 19.sepetmbri saistības pret Pasaules Banku bija aptuveni 129,5 milj. ASV dolāru apmērā.
Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) tika izveidota 1991.gadā ar mērķi sekmēt pāreju uz tirgus ekonomiku un veicināt uzņēmējdarbības attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs. ERAB atbalsta projektus gan privātajā, gan publiskajā sektorā, nodrošinot tiešās investīcijas finansu institūcijām, infrastruktūrai, ražošanai un tirdzniecībai. Bankas investīcijas var tikt virzītas cilvēkresursu prasmju uzlabošanai ar mērķi uzlabot tirgus efektivitāti un stiprināt institūcijas, kas atbalsta šos tirgus. Galvenās ERAB finansējuma formas ir kredīti, investīcijas pamatkapitālā un garantijas. Latvija par ERAB dalībvalsti kļuva 1992.gadā.
Latvijas Republika iestājās Eiropas Padomes Attīstības bankā 1998.gada 15.jūnijā. Banka specializējas sociālo programmu kreditēšanā tās dalībvalstīs (galvenokārt pārējas perioda valstu sociālās kohēzijas stiprināšanā un ārkārtas situācijās radīto seku likvidēšanas finansēšanā). Trīs galvenie EPAB darbības virzieni ir sociālās integrācijas stiprināšana, vides vadība un cilvēku kapitāla attīstība.

Author's comment
Atlants