Evaluation:
Published: 28.03.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 1.
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 2.
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 3.
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 4.
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 5.
  • Research Papers 'Jēkabpils Agrobiznesa koledžas vēsture', 6.
Extract

Par vidējās ekonomiskās izglītības priekšteci Jēkabpilī uzskatāma tirdzniecības skola, kas sāka darboties 1904.gadā vasarā, laikā, kad I pasaules kara fronte pievirzījās Daugavai. Daudzi Jēkabpils tirdzniecības skolas audzēkņi vēlāk, pabeiguši mācības augstskolās, ar savu darbu kļuva populāri visā Latvijā un pat aiz tās robežām. Tāds bija ievērojamais ķirurgs profesors Pauls Stradiņš, gleznotāji Otto un Uga Skulmes. No šīs skolas nāca arī vairāki izcili agronomi, tautsaimnieki, juristi, ķīmiķi, mežkopji.
Ēka, kurā darbojās tirdzniecības skola, pirmā pasaules kara laikā, gājusi bojā.
1919.gadā nodibināja Jēkabpils Valsts vidusskolu, kuras 1.direktors bija K. Lamberts.

1922.gads – 1927.gads

Pēc pirmā pasaules kara 1922.gadā Jēkabpils Valsts vidusskolā (toreiz Jēkabmiesta vidusskolā) atvēra komercklases. Pirmais komercdaļas absolventu izlaidums notika 1924.gada pavasarī, kad klasi pabeidza 20 audzēkņi. Gatavības apliecību ar numuru 000001 saņēma, nu jau aizsaulē aizgājušais, Latvijas Universitātes profesors un ekonomisko zinātņu doktors Kārlis Andžāns.
1922.gadā izveidotā komercskola sākumā bija divgadīga. Tās mērķis bija dot praktiskas darba iemaņas, lai pēc vidusskolas beigšanas jaunieši varētu stāties darbā.
1922.gadā nodibinātajai komercnodaļai, pie Jēkabpils Valsts vidusskolas, sākumā nebija piemērotu telpu, visnepieciešamāko mācību līdzekļu, mācību grāmatu. Lieli nopelni skolas attīstībā un izaugsmē pirmajos pastāvēšanas gados ir skolotājam A. Štokmanim, skolotājiem J. Jansonam un A. Rozenbergai. …

Author's comment
Atlants