Evaluation:
Published: 24.01.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Not used
  • Research Papers 'Pārskats par krievu ceļotāju ceļošanas motivācijas un psiholoģijas īpatnībām', 1.
  • Research Papers 'Pārskats par krievu ceļotāju ceļošanas motivācijas un psiholoģijas īpatnībām', 2.
  • Research Papers 'Pārskats par krievu ceļotāju ceļošanas motivācijas un psiholoģijas īpatnībām', 3.
  • Research Papers 'Pārskats par krievu ceļotāju ceļošanas motivācijas un psiholoģijas īpatnībām', 4.
Extract

Krievija ir pasaulē lielākā valsts teritorijas ziņā (17 075 400 km2) un devītā lielākā valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita (142 200 000 iedz.) (Wikimedia Foundation, Inc. 2010, ER).
Krievijas klimatu ietekmē vairāki faktori. Viens no svarīgākajiem ir plašu teritoriju atrašanās tālu no jūrām, kas izraisa kontinetālo klimatu. Siltās gaisa masas no Āzijas dienvidiem nenonāk Krievijā, jo Himalaji to atšķir no Indijas okeāna klimata. Temparatūra samazinās virzienā no Krievijas dienvidiem uz ziemeļiem un no rietumiem uz austrumiem, tādēļ visaukstāk ir Sibīrijā, bet vasaras mēnešos arī tur var būt ļoti krasti. Savukārt dažas Krievijas teritorijās, piemēram, Sočos, var būt pat subtropiskās zonas klimats (Wikimedia Foundation, Inc. 2010, ER).
Agrāk Padomju Savienības iedzīvotāji savas brīvdienas pavadīja galvenokārt pašas Savienības robežās – atpūtās Krimas pludmalēs un ārstnieciskajos kūrortos, Soču akmeņainajās pludmalēs un Baltijas valstīs, kā arī devās uz sanatorijām Polijā un Čehoslovākijā. Parasti Padomju darbinieki devās ekskursijās, kuras organizēja viņu darbavietas un laulātajiem draugiem bieži vien netika dota iespēja pievienoties šajos braucienos. Ceļošana uz Rietumiem un vispār ārpus Padomju Savienības bija sarežģīta vai pat neiespējama (Guardian News and Media Limited 2010, ER). …

Author's comment
Atlants