Author:
Evaluation:
Published: 13.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Summaries, Notes 'Psihoterapijas veidi', 1.
  • Summaries, Notes 'Psihoterapijas veidi', 2.
  • Summaries, Notes 'Psihoterapijas veidi', 3.
  • Summaries, Notes 'Psihoterapijas veidi', 4.
Extract

Biheivioristi – traucējums ir paši simptomi.
Uzvedības terapija – šajā terapijā strādā princips (reciproknoe tormoženije), pēc kura notekti psiholoģiskie stāvokļi ir nesavienojami – cilvēks nevar, piemēram, būt vienlaicīgi uztraukts un mierīgs.
Piemēram, bērnam bija bailes no kaķiem. Terapijā - kad bērns ēda, terapeits rāda viņam kaķi, turējot to uz diezgan liela attāluma. Kad bērns ēda nākomo reiz, terapeits tuvināja kaķi pie viņa – ar katro nākamo reizi tuvāk, kāmēr bērns varēja pieskarties kaķim, nejūtot bailes. Šajā gadījumā mierīga reakcija uz kaķi aizvietoja bailes reakciju (process kontrobuslavlivanija).

Pie sistemētiskās disensibilizācijas terapeits vispirms māca klientam izpildītt darbības, kuras bremzē bailes reakciju. Parasti tā ir atslabināšanās – dziļa muskuļu relaksācija. Tālāk terapeits veido bailes izraisošu situāciju hierarhiju.

„Plūdi” Klienti no paša sākuma satiekas ar situācijām, kuras izsauc vislielākās bailes. Tas turpinās līdz tam brīdim, kamēr bailes neaiziet, un klienti, kad iedomājās bailes izraisošu situāciju (vai atrodas tajā), bet nejūt nekādas bailes.

Author's comment
Atlants