Author:
Evaluation:
Published: 29.02.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
  • Essays 'Teātris un tā nozīme antīkajā kultūrā un mūsdienās', 1.
  • Essays 'Teātris un tā nozīme antīkajā kultūrā un mūsdienās', 2.
  • Essays 'Teātris un tā nozīme antīkajā kultūrā un mūsdienās', 3.
Extract

Perikla valdīšanas dēļ, lielāko uzplaukumu grieķu teātris sasniedza Atēnās 5.gs.p.m.ē. Perikls pavēlēja izsniegt no valsts kases trūcīgajiem pilsoņiem pabalstu, lai tie arī gūtu iespēju piedalīties teātra izrādēs, lai veicinātu cilvēka garīgo attīstību.
Rakstnieki, kas izpelnījušies nopelniem bagātu godu, kuru vārdi un lugas saglabājušās līdz pat mūsdienām, bija traģēdiju autori Eshils, Sofokls un Eiripīds, kā arī komēdiju autors Aristofans. Pēc laikabiedru liecībām, katrs sarakstīja vairāk kā 90 darbus.
No vienas puses kopumā, apmeklējot mūsdienu teātra izrādes, nav redzamas izteiktas atšķirības ar antīkās pasaules teātri, runājot par teātra iekārtojumu. No otras puses, pārsvarā mūsdienu izrādes norisinās telpās, nevis pie dabas un mūsdienu teātrī netiek izmantotas tik daudz maskas Aktieri paši atspoguļo savas emociju gammas mīmikā, kā arī aktieri paši nesaraksta lugas, ar izņēmumiem. Tomēr, dekorācijas mērķis nav mainījies, kā arī aktieri tiek augsti cienīti mūsdienu sabiedrībā. Mūsdienu uzvedumiem vairākumā tiek izmantots seksuālās tematikas pieskāriens, it īpaši, apmeklējot, Džilindžera režisētās izrādes. Kādreiz šis laiks būs apzīmējams ar vēsturi un tiks pasniegts tikpat aizraujošā veidā kā antīkā pasaule, iespējams teātra veids mainīsies, bet par to jau būs stāstīts citā nodaļā.

Atlants