Author:
Evaluation:
Published: 16.02.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Essays 'Jānis Poruks un Fricis Bārda', 1.
  • Essays 'Jānis Poruks un Fricis Bārda', 2.
  • Essays 'Jānis Poruks un Fricis Bārda', 3.
Extract

1. Kāpēc Frici Bārdu un Jāni Poruku pieskaita pie romantiķu saimes?
Romantisms ir literatūras un mākslas virziens un metode, kuras pārstāvji savos darbos attēlo vēlamo, iedomāto pretstatā dzīves īstenībai, kas viņus neapmierina.
Poruku pieskaita pie romantiķu saimes, jo savos darbos radīja pretrunu starp reālo un nereālo. Stāstos paudis nepretošanos ļaunumam, meklējis izeju individuālismā un sapņu pasaulē Stāstos bieži attēloja „bālos zēnus” un „sirdsšķīstos ļaudis”.
Bārdu pieskaita pie romantiķu saimes, jo viņa dzejas pasaulē valdīja tēlainība un emocionalitāte. Dzejai raksturīgs dzīvības un nāves motīvs, gleznains, personifikācijām bagāts dabas tēlojums, lirisms, patiesu jūtu cildinājums. Tēlos atklāts skaistais.

3. Kas ir pērles Ansim darbā „Pērļu zvejnieks”?
Ko tu uzskati par dzīves pērlēm?
Stāstā pērles, manuprāt, ir cilvēki, kas Ansi saprot, uzklausa un pieņem viņu tādu, kāds viņš ir. Cilvēkam ir jābūt patiesi īpašam, lai viņu varētu dēvēt par kāda cita dzīves pērlēm, jo ne pērles, ne šādi cilvēki nemētājas apkārt-tos ir jāprot saskatīt un nepazaudēt.
Manas dzīves pērles ir mani sapņi, jo tas vienīgais, kas pieder tikai man un ko es nevēlētos nevienam atdot. Manas pērles ir viss tas, kas manu dzīvi padara savādāku, kas pieder tikai man-manas domas, mērķi un, protams, mana ģimene un draugi.

4. Poruks ir meklējis atbildi uz jautājumiem:
Kas ir mans „es”, mana dvēsele?


Author's comment
Atlants