Author:
Evaluation:
Published: 01.07.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Summaries, Notes 'Psiholoģisko zināšanu attīstības posmu vispārējs raksturojums', 1.
  • Summaries, Notes 'Psiholoģisko zināšanu attīstības posmu vispārējs raksturojums', 2.
  • Summaries, Notes 'Psiholoģisko zināšanu attīstības posmu vispārējs raksturojums', 3.
  • Summaries, Notes 'Psiholoģisko zināšanu attīstības posmu vispārējs raksturojums', 4.
Extract

Priekšstats par psiholoģijas zinātnes priekšmetu veidojās daudzu gadsimtu laikā . Nosacīti šajā procesā var izdalīt vairākus posmus .
1.posmu psiholoģijas zināšanu attīstībā var nosaukt par pirmszinātnisko . Šajā etapā tā laika cilvēkam zināmie psihiskie procesi un stāvokļi tika piedēvēti dieviem . Mitoloģijā ir diezgan liels dievu skaits , kuri ir bijuši atbildīgi un regulējuši emocijas , jūtas , atmiņu , domāšanu u.c. .
2. posms iezīmējās ar antīko filozofu teorijām par psihisko parādību būtību . Kā vienu no pirmajiem ir jāpiemin sengrieķu filozofs Platons ( 428.- 349.g.p.m.ē. ).Pēc Platona uzskatiem cilvēka esamības pirmsākumu nodrošina garīgās jeb ideju pasaules esības mūžīgums un bezgalība. Materiālā pasaule ir tikai ideju pasaules atspoguļojums , bet ne otrādi. Par idejām Platons sauc to izziņas saturu,kas veidojas no abstraktiem jēdzieniem ,un uz šīs pasaules izzināšanu cilvēks tiecas ar dievišķās iedvesmas palīdzību , jo idejas,pēc Platona uzskatiem, ir dieva domas, kuras dievs īsteno cilvēka jutekliskajā pasaulē . Balstoties uz šīm priekšstatiem , Platons cilvēka dvēseles saturu redz kā zināšanu sistēmu un ideju izprašanu . Ideju nemirstību pretēji lietām un dvēseles nemirstību pretēji miesai viņš mēģina pierādīt sekojošā veidā . Piemēram, vispārējie jēdzieni jeb idejas –taisnīgums, skaistums, brīvība u.t.t.- ir nemainīgi un mūžīgi . …

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Psiholoģisko zināšanu attīstības posmu vispārējs raksturojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/636019

Send

Email has been sent