Author:
Evaluation:
Published: 16.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
  • Summaries, Notes 'Makroekonomika, mikroekonomika', 1.
  • Summaries, Notes 'Makroekonomika, mikroekonomika', 2.
  • Summaries, Notes 'Makroekonomika, mikroekonomika', 3.
  • Summaries, Notes 'Makroekonomika, mikroekonomika', 4.
Extract

Visās sabiedrībās, izņemot visprimitīvākās, jānotiek dažiem maiņas veidiem, pirms cilvēki var apmierināt savas vajadzības. Ļoti nedaudzi, ja vispār tādi ir, no mums ir spējīgi visas nepieciešamās lietas saražot sev paši, lai uzturētu mūsu esošo dzīves līmeni.
Strādājošo lielais vairākums ir specializējušies savā nozarē, tādējādi, pastāvot šādai sistēmai, cilvēki var apmainīt savu ražojumu pret citu speciālistu ražotajām precēm un pakalpojumiem. Maiņas sistēma atkarīga no naudas izmantošanas, tas notiek brīdī , kas cilvēki savus pakalpojumus pārdod par naudu (atalgojumu) un iegūto samaksu izmato, lai iegādātos citu saražotās preces un pakalpojumus.
Bagātība sastāv no preču krājumiem, kuriem ir vērtība naudas izteiksmē. Tā sevī ietver tādus aktīvus kā zemi, māju, rūpnīcas, veikalus, mašīnas, dažāda veida personisko īpašumu.
Ar personīgo bagātību saprot fizisko personu īpašumus. Personiskajā bagātībā ietilpst māja, mākslas darbi, dārglietas, zeme, kā arī banknotes un monētas, banku depozīti, kompāniju akcijas, celtniecības sabiedrības depozīti un kompāniju akcijas.
Sabiedriskā bagātība ir aktīvi, kas pieder sabiedrībai kopumā. Tajā ietilpst, piemēram, ceļi, slimnīcas, skolas, parki un bibliotēkas.
Nacionālā bagātība ir tā summa, kas pieder valsts pilsoņiem, neatkarīgi no tā vai tas ir personiskais labums vai sabiedrisks īpašums.…

Author's comment
Atlants