Author:
Evaluation:
Published: 19.01.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 1.
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 2.
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 3.
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 4.
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 5.
  • Research Papers 'Joda ietekme uz cilvēka organismu', 6.
Extract

Mikroelementi ir vielas, kuru koncentrācija organismā ir maza, bet bioloģiskā nozīme ir liela. Pie tādām vielām pieder dzelzs, varš, jods u.c. Jods uzkrājas vairogdziedzerī. Mikroelementi ietekmē vairošanos, augšanu un metamorfozi, tie ir daudzu elementu sastāvdaļa. Joda trūkums izraisa endēmisko kāksli.
Tieši 15 mg joda atrodas vairogdziedzerī, cilvēka organismā apmēram jods vispār 50 mg. Jods vajadzīgs hormonu sintēzei. Nepieciešamais joda daudzums tiek uzņemts kuņģa un zarnu traktā ar pārtiku.
Pārmērīgas vairogdziedzera darbības laikā notiek vairogdziedzera hormonu pastiprināta ražošana un izdalīšana. Ar to tiek intensificēti vielmaiņas procesi. Rezultāts ir urīnvielu paātrināta sadegšana un nervoza uzbudināmība. Visbiežākā izpausmes forma ir Bazedova slimība.
Ja vairogdziedzera funkcijas ir pavājinātas, šūnas netiek pienācīgi apgādātas ar vairogdziedzera hormonu. Tas, piemēram, noved pie vielmaiņas palēnināšanās un oksidācijas pavājināšanās, aizkavējas augšanas process un jūtams nogurums.…

Author's comment
Atlants