Author:
Evaluation:
Published: 13.12.2004.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 5 units
References: Not used
  • Research Papers 'Vilis Lācis', 1.
  • Research Papers 'Vilis Lācis', 2.
  • Research Papers 'Vilis Lācis', 3.
  • Research Papers 'Vilis Lācis', 4.
Extract

Dzimis 12.maijā Rīgas raj. Mangaļu pag. Rinūžos. V. Lāča vecāki 1912 pārcēlās uz Toboļskas guberņu Sibīrijā, bet gada beigās ģimene atgriezās Latvijā. 1917.g. Lāču ģimene vēlreiz devās uz Krieviju, šoreiz uz Altaja novadu. 1917-1918 V. Lācis mācījās Barnaulas skolotāju seminārā. 1921 kopā ar ģimeni atgriezies Latvijā.
Vilis Lācis ir neparasta personība latviešu literatūrā. Nācis no darba tautas vidus, bez speciālas izglītības, veidojis sevi pašmācības ceļā, apveltīts ar veikla stāstītāja talantu un lielām darba spējām, kļuvis tautā ļoti populārs.
V. Lāča personība ir sarežģīta. Daudz kas vēl ir nenoskaidrots viņa sabiedriskās un politiskās darbības pamatos. Toties labi zināma ir viņa jaunība un panākumu gaita: no zvejnieka, kuģa kurinātāja, ostas strādnieka V. Lācis kļūst par populāru rakstnieku.
Padomju okupācijas laikā V. Lācis ir bijis Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētājs (1946-1959) un PSRS Augstākās Padomes priekšsēdētājs (1954-1958). Viņš ir sadarbojies ar okupācijas varu. …

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Vilis Lācis”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/784765

Send

Email has been sent