Evaluation:
Published: 24.11.1999.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Not used
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 1.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 2.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 3.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 4.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 5.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 6.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 7.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 8.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 9.
  • Research Papers 'Ekonomiskā krīze Āzijā un tās ietekme uz pasaules ekonomiku', 10.
Extract

Ir pieņemts, ka visa pasule ir viens liels kopīgs tirgus un vispārējs uzlabojums pasaules saimniecībā nāk par labu arī atsevišķām zemēm, valstīm un tautām. Kopš Otrā pasaules kara beigām, kad Bretonvudsas konferencē vienojās par jaunu saimniecisko kārtību, ekonomiska krīze visas pasaules apmēros nav notikusi. Protams, atsevišķām zemēm ir bijušas nopietnas saimnieciskās problēmas, bet to nelabvēlīgās sekas ir palīdzējis samazināt SVF ( Starptautiskais Valūtas Fonds) un turīgākās kaimiņu zemes. Tādēļ atsevišķo valstu saimnieciskās krīzes nav radījušas sarežģījumus plašākā pasaules saimniecībā. Šādai palīdzībai — sadarbībai labs piemērs bija pirms pāris gadiem Meksikai draudošā saimnieciskā krīze un saimnieciskais sabrukums. Tad nāca palīgā ASV ar solījumiem garantēt aizdevumus, SVF (IMF) ar savu palīdzību, nosakot savus noteikumus un dodot zināmus norādījumus, kā tikt no krīzes ārā. Protams, Meksikā bija liels skaits cilvēku, kas iznesa (un vēl šodien to dara) šīs saimniecības krīzes sekas uz saviem pleciem, bet liekas, ka cietēju būtu bijis daudz vairāk, ja sāpīgās saimnieciskās grūtības būtu jāatrisina iekšēji Meksikai vienai pašai. Astoņdesmitajos gados pasaules saimniecību apdarudēja inflācija, bet šajā gadu desmitā inflācija tika parvarēta un daudzi sagaidīja, ka pasaules saimniecība tagad varēs veidoties un augt bez jebkadām grūtībām.

Āzijas valstu ekonomiskā krīze aizsākās pagājušajā gadā. Ķēdes reakciju izraisīja sākotnēji neviena īpaši neievērots skandāls Bangkokas komercbankā. Atklājās, ka šī Taizemes bankas apšaubāmos kredītos bija izsniegusi vairakus miljardus dolāru. Tam sekoja banku krīze, kuru Taizemes valdība vairs nespēja kontrolēt, kas galu galā noveda pie nekontrolējamas situācijas arī šīs valsts finansu sistēmā.
Taizemi vēl nesen pieskaitīja Āzijas saimnieciskajiem tīģeriem, kuru saimnieciskā dzīve gāja neparasti strauji uz augšu. Tūristiem Taizeme patika savā siltā klimata, samērā lēto un un moderno viesnīcu dēļ. Salīdzinot ar daudzām citām Dienvidāzijas zemēm, tūristi tur jutās samērā brīvi. Bet lielai daļai šī saimnieciskā uzplaukuma pamatā bija ilūzijas.…

Author's comment
Editor's remarks
Atlants